Title Image

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

 

Dzisiaj obchodzimy drugi dzień świąt i drugi dzień w oktawie Wielkanocy – Wielkanocny Poniedziałek. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt. Cieszmy się więc i radujmy największym cudem Pana Jezusa, który na powrót otwiera nam bramy nieba. Nie żałujmy czasu na Eucharystię, która jest ciągle tą samą paschalną Ofiarą Chrystusa.

 

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego – odpust w Łagiewnikach i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta jest nowenna dni rozpoczęta w Wielki Piątek i odprawiana w tygodniu po mszy św. wieczornej a dziś i jutro po mszy św. o godz. 9.00.

 

Korzystając z okazji, serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę. Dziękuję za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu za dekorację kwiatami, za przygotowanie procesji rezurekcyjnej: Wśród osób, które pragnę wymienić są: ks. Wojciech,  p. Anna i Michał Radziszewscy, Grzegorz Putyra, Beata Wyżga, Magda Latała, Bartosz Kotek, Katarzyna Heiman,  pani Zofia z córką Katarzyną, panowie kościelni Józef i Tadeusz, organista p. Andrzej, Chór z kierowniczką panią Małgorzatą Jastrzębską. Dziękuję szafarzom Eucharystii, służbie liturgicznej, Scholi, dzieciom i młodzieży, Różom Różańcowym, Akcji Katolickiej i Radzie Parafialnej. Za Wasz czynny udział w liturgii minionych dni – Bóg zapałać. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

 

Zapraszamy do modlitwy różańcowej we wtorek po mszy wieczornej. W środę o godz. 19.00 spotkanie biblijne z ks. prof. Romanem Bogaczem. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

Bóg zapłać za troskę o kościół parafialny i złożoną ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu rej. Podkamycze. Do sprzątania w sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców rej. ul. Hemara.

 

Bóg zapłać za wczorajszą, świąteczną składkę z racji trzeciej niedzieli miesiąca oraz dzisiejszą na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

 

Dnia 22 kwietnia o godz. 18.00 (sobota)  zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za szczęśliwą „Pielgrzymkę Jubileuszową” do Gniezna, Poznania i Torunia, która miała miejsce 21-22.10. 2016r. Po mszy św. na agapę zaprasza Akcja Katolicka.

 

Trwają zapisy na spotkanie młodych na Lednicy 3 czerwca – u ks. Wojciecha do 7 maja [koszt 80 zł]

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom, szczególnie ks. Wojciechowi składamy serdeczne życzenia, bł. Bożego opieki MBNP oraz wstawiennictwa świętych patronów.

 

 

 

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ ALLELUJA.

PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ ALLELUJA.

 

 

< Powrót

 

 

0