Title Image

Idź szybko!

Alleluja! Chrystus zmartwychwstał!

 

Takie właśnie myśli i słowa kojarzą nam się z Niedzielą Zmartwychwstania Pańskiego. Postawmy się jednak w sytuacji uczniów Jezusa budzących się w ten niedzielny poranek. Jezus z Nazaretu, ich Nauczyciel i Przyjaciel, poniósł haniebną śmierć z rąk Rzymian. Nic więc dziwnego, że przerażeni schronili się za zamkniętymi drzwiami Wieczernika! Przypomnijmy sobie jednak pierwsze słowa wypowiedziane przez anioła do kobiet, które zastały grób pusty: „Wy się nie bójcie! (…) Idźcie szybko” (Mt 28,5- 7). A kiedy oddaliły się od grobu, spotkały samego Jezusa, który również powiedział im: „Nie bójcie się! Idźcie i oznajmijcie moim braciom: niech udadzą się do Galilei” (Mt 28,10).

 

Na progu Okresu Wielkanocnego Jezus kieruje do nas te same słowa. Posłuchaj więc, do czego cię zaprasza.

 

Idź szybko!

Wprawdzie nie musisz ukrywać się przed władzami czyhającymi na twoje życie, ale może czujesz się ścigany przez wstyd i poczucie winy z powodu dawnych grzechów. Ja zmartwychwstałem, zwyciężyłem wszelki lęk i poczucie winy. Przyjdź do Mnie w sakramencie pokuty i pozwól Mi cię uwolnić.

 

Idź szybko!

Może twoja przyszłość przedstawia ci się w czarnych barwach. Ale Ja widzę ją inaczej. Mam plan dla twojego życia – będę cię wspierał i opiekował się tobą na każdym kroku. Przyjdź więc do Mnie. Pamiętaj, że zależy mi na tobie i troszczę się o ciebie bezustannie. Przyjdź i pozwól Mi pokazać ci przyszłość pełną nadziei.

 

Idź szybko!

Nie zostawaj na cmentarzu, gdzie Maria Magdalena płakała nad moim grobem. Nie rozpamiętuj w nieskończoność swoich grzechów, które Mnie do niego doprowadziły. Przyjdź do Mnie, zmartwychwstałego Zbawiciela, i przyjmij na nowo zbawienie, które dla ciebie zdobyłem. Pozwól mi przekonać cię, że nic nie może cię odłączyć od mojej miłości.

 

Idź szybko!

Kiedy czujesz się przytłoczony czy przygnębiony, spójrz na mój krzyż i przypomnij sobie, że to za ciebie poniosłem śmierć, że jesteś nowym stworzeniem i do Mnie należysz. Powtarzaj to wiele razy, a zobaczysz, jak usuwam twoje ciężary. Już dziś, teraz, biegnij do Mnie, a Ja ukoję twoje serce.

 

 

„Jezu, wierzę, że zmartwychwstałeś zwycięski. Biegnę dziś do Ciebie. Daj mi udział w Twoim zwycięstwie”.

 

 

 

0