Title Image

II NIEDZIELA WIELKANOCY, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Na zakończenie mszy św., przed obrazem Jezusa Miłosiernego odmówimy wspólnie koronkę.

 

W tym rozpoczynającym się dziś Tygodniu Miłosierdzia warto przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” Jak wyraz solidarności z narodem syryjskim, możemy dziś złożyć ofiarę do skarbonki, która znajduje się na filarze pod chórem.

 

Jutro, w poniedziałek, 24 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy dziękować Panu Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę św. Wojciecha na naszej ziemi. Od ponad tysiąca lat jesteśmy chrześcijanami. Jako spadkobiercy św. Wojciecha nie możemy się wstydzić Ewangelii  i nie możemy spokojnie patrzeć, kiedy się ją poniewiera. Przykładnie i wiernie trwajmy przy krzyżu Chrystusowym i Ewangelii. Naszą modlitwą i życzeniami otaczamy wszystkich solenizantów, w śród nich ks. Wojciecha.

 

We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Wszyscy, także mieszkańcy miast, proszą o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory. Będziemy się też modlić, na wieczornym różańcu o to, by nikomu na świecie nie brakowało chleba.

 

W środę zapraszamy na mszę św. z nowenną do MBNP o godz. 18.00. Intencje na tę mszę możemy składać do skrzynki przy obrazie Matki Bożej przy głównym wejściu do kościoła. W czwartek po mszy wieczornej litania do św. Jana Pawła II i możliwość ucałowania jego relikwii.

 

Tydzień zakończymy liturgicznym świętem św. Katarzyny Sieneńskiej (sobota, 29 kwietnia). Tak dalece wyróżniała się ona czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem wiary, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. A w 1999 roku św. Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.

 

W nadchodzącą sobotę naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

 

Przyszła, trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.

 

 

Bóg zapłać za troskę o kościół parafialny rej. ul. Hemara. Do sprzątania w sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców I rej. ul. Kurozwęckiego.

 

Trwają zapisy na spotkanie młodych na Lednicy 3 czerwca – u ks. Wojciecha do 7 maja (koszt 80 zł).

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia składamy serdeczne życzenia, bł. Bożego i opieki MBNP oraz wstawiennictwa świętych patronów.

 

 

< Powrót

 

 

0