Title Image

III NIEDZIELA WIELKANOCY

We wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte na kartach Ewangelii. Dziś po mszy wieczornej pierwsze nabożeństwo majowe ku czci NMP z procesją. Od jutra majowe nabożeństwa przez cały miesiąc o godz. 17.30. Od wczoraj trwa nowenna przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.
Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną.

 

We wtorek, 2 maja, wspomnienie św. Atanazego (295-373), biskupa Aleksandrii, doktora Kościoła, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych. Po mszy wieczornej wspólny różaniec.

 

W środę, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Porządek mszy św. w naszym kościele będzie niedzielny. Na każdej mszy św. ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

 

W tym tygodniu, I czwartek miesiąca, wspomnienie św. Floriana (†304), męczennika z początku IV wieku, patrona strażaków (4.05). Całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu a od godz.17.00 wspólna modlitwa w intencji Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Po mszy św. litania do św. JPII. W I piątek uczcimy NSPJ. Okazja do spowiedzi w tygodniu pół godziny przed mszą św. a w I czwartek i piątek od 17.00.  Do chorych udamy się w I piątek i w I sobotę od godz. 8.30.

 

W sobotę, 6 maja, w liturgii uczcimy Apostołów Filipa i Jakuba. Z racji I soboty miesiąca na porannej mszy będziemy się modlić w intencji małżeństw pragnących mieć potomstwo o raz o szczęśliwe rozwiązanie dla matek w stanie błogosławionym i Boże bł. dla rodzin. Natomiast o godz. 18.00 mszą św. rozpoczniemy modlitwę wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy, po mszy procesja różańcowa w parku kościelny, zapraszamy ze świecami.

 

W przyszłą niedzielę zmianka różańcowa po mszy św. o godz. 9.00 oraz możliwość skorzystania z parafialnej biblioteki. Msza św. o godz. 10.30 w intencji rodziców, chrzestnych i dzieci z I rocznicy komunii świętej a o godz. 12.00 będziemy się modlić o bł. Boże dla dzieci na roczek chrztu. I komunia św. w naszej parafii w III niedzielę maja (21.05) na mszy św. o godz. 12.00

 

Bóg zapłać za troskę o kościół parafialny mieszkańcom I rej. ul. Kurozwęckiego. Do sprzątania w sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców II rej. ul. Kurozwęckiego.

 

Nasza parafia na rzecz potrzebujących mieszkańców Syrii przekazała  4085 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia składamy serdeczne życzenia, bł. Bożego i opieki MBNP a zmarłym polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

 

< Powrót

 

 

0