Title Image

VI NIEDZIELA WIELKANOCY

Dziś uroczystość I komunii św. na mszy św. o godz. 12.00. Polecamy modlitwie parafian dzieci, rodziców i ich bliskich. Biały tydzień dla dzieci komunijnych od jutra na mszy św. o godz. 18.00 poprzedzony nabożeństwem majowym o godz. 17.30.

 

Dziś na mszy o godz. 18.00 wystąpi chór „Schola Cantorum Mydlnicensis” a po mszy św. z okazji zbliżającego się „Dnia Matki” chór wykona krótki koncert.

 

Od jutrzejszego poniedziałku, 22 maja, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Dawne „dni krzyżowe”. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.

 

We wtorek po mszy wieczornej wspólny różaniec a o godz. 19.00 spotkanie biblijne z ks. prof. Romanem Bogaczem. Zapraszamy

 

W środę wspomnienie Maryi jako Wspomożycielki wiernych. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia modlimy się za Kościół w Chinach. Zapraszamy na  mszę świętą i nowennę do MBNP o godz. 18.00, a  o 19.00 zapraszamy na Krąg Biblijny.

 

W czwartek po mszy wieczornej litania i możliwość uczczenia relikwii św. Jana Pawła II

 

W piątek, 26 maja, wspominając św. Filipa Nereusza (1515-1595), obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na nabożeństwo majowe i Eucharystię, podczas której przez wstawiennictwo najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

 

Bardzo dziękujemy rodzicom dzieci z I komunii św. za pomoc w nasadzenie nowych drzew i krzewów oraz przygotowanie świątyni na dzisiejszą uroczystość. Na przyszły tydzień, troskę o nasz kościół parafialny powierzamy mieszkańcom rej. ul. Zakliki.

 

Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną z racji III niedzieli miesiąca.

 

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na mszy św. o godz. 10.30 – błogosławieństwo do posługi ministranta w naszej parafii.

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia, składamy serdeczne życzenia, bł. Bożego i opieki MBNP a zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu. Błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże.

 

 

< Powrót

 

 

0