Title Image

VII NIEDZIELA WIELKANOCY

Wniebowstąpienie Pańskie

 

Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. W Polsce uroczystość tę, od 2004 r. obchodzimy w VII Niedzielę Wielkanocną. Od jutra rozpoczyna się modlitwa przed uroczystością Zesłanie Ducha Świętego.

 

Na mszy św. o godz. 10.30 – błogosławieństwo do posługi ministranta w naszej parafii.

 

We wtorek po mszy wieczornej wspólny różaniec. W środę święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na mszę z nowenną o godz. 18.00

 

W najbliższy czwartek  rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 17.30 będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe. Z racji I czwartku miesiąca całodzienna adoracja Jezusa a o 17.00 modlitwa w intencji Dzieł Duchowej Adopcji oraz świętości życia.

 

W czwartek (1.06) Dzień Dziecka, na Eucharystię o godz. 18.00 zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się, przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II o czyste i dobre serca dla nich. Pan Jezus bardzo kochał dzieci, zatem pozwólmy wszystkim dzieciom przychodzić do Niego po błogosławieństwo. Po mszy św. mała niespodzianka.

 

W tym tygodniu pierwszy piątek. Okazja do spowiedzi świętej, w tygodniu codziennie pół godziny przed msza św. a w I czwartek i I piątek od 17.00. W I sobotę na porannej mszy św. modlimy się za małżeństwa pragnące mieć potomstwo oraz o bł. Boże dla matek w stanie błogosławionym. Natomiast wieczorną mszą o godz. 18.00 rozpoczniemy modlitwę wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi, połączoną z procesją różańcową.

 

Do chorych z posługą sakramentalną kapłan uda się w I piątek i I sobotę od godz. 8.30

 

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Liturgiczne zakończenie okresu Wielkanocnego. W archidiecezji krakowskiej okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej jest przedłużony do uroczystości Najświętszej Trójcy. Z racji I niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu a po mszy św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z parafialnej biblioteki.

 

Bóg zapłać za troskę o kościół parafialny mieszkańcom rej. ul. Zakliki. Do sprzątania w sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców I rej. ul. Balickiej. Dziękujemy rodzicom dzieci z I komunii św. za dar ołtarza: zestaw i mikrofon bezprzewodowy oraz nakrycie na ołtarz. Dziękujemy za składkę inwestycyjną z III niedzieli miesiąca.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

– 29 V  (poniedziałek) – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi;
– 1 VI (czwartek) – św. Justyn (†165), męczennik, największy apologeta chrześcijański II wieku;
– 3 VI (sobota) – św. Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce.

 

15 czerwca przypadnie uroczystość Bożego Ciała

 

Prosimy o zorganizowanie:

Ołtarza I przy kaplicy św. Cyryla i Metodego

mieszkańców:

 • rej. ul. Hemara, I i II ul. Kurozwęckiego,
 • rej. Cmentarza oraz ul. Brzezińskiego.

 

Ołtarza II przy skrzyżowaniu ul. Wierzyńskiego i ul. Myczkowskiego

mieszkańców:

 • rej. ul. Wierzyńskiego i ul. Myczkowskiego,
 • rej. ul. Łupaszki oraz rej. Rząski.

 

Ołtarza III przy zbiegu ul. Balickiej i ul. Zakliki

mieszkańców:

 • rej. ul. Zakliki, ul. Dolińskiego,
 • rej. Centrum i ul. Darowskiego oraz
 • I rej. ul. Balickiej.

 

Ołtarza IV w parku przy figurze Matki Bożej

mieszkańców:

 • rej. ul. Na Nowinach i Długoszowskiego,
 • rej. ul. Godlewskiego i Balickiej,
 • II rej ul. Balickiej oraz
 • rej. Podkamycze.

 

Jubilatom i solenizantom tygodnia, składamy serdeczne życzenia, bł. Bożego i opieki MBNP, zmarłych parafian (wśród nich św. Józefa Raźnego)  polecamy Bożemu miłosierdziu. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże.

 

 

 

< Powrót

 

 

0