Title Image

Rycerze i słudzy Chrystusa!

Jesteśmy wdzięczni Bogu za zaproszenie do służby przy ołtarzu chłopców – uczniów klasy trzeciej szkoły podstawowej, którzy zostali uroczyście pobłogosławieni do tego zadania. Celebracja miała miejsce na Mszy Świętej o godzinie 10.30 w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

 

Nowi ministranci złożyli publicznie przyrzeczenia, że będą święte czynności ministranta pełnić chętnie, gorliwie i radośnie, na chwałę Bożą i dla dobra całej wspólnoty parafialnej. Do wypełnienia tych zobowiązań poprosili o błogosławieństwo Boga. Przyzywali także wstawiennictwa patronów służby liturgicznej: świętego Tarsycjusza – kilkunastoletniego akolitę rzymskiego, który podczas prześladowania Decjusza nosił Komunię uwięzionym braciom w wierze; świętego Dominika Savio – ucznia świętego Jana Bosco, nazywanego „gigantem ducha”, który zmarł mając 15 lat; świętego Jana Berchmansa – znanego z maksymy życiowej która doprowadziła go do świętości: „ Najdoskonalszą rzeczą jest zacząć od najmniejszych rzeczy”.

 

 

Liczna służba liturgiczna ołtarza jest znakiem żywej wiary w wspólnocie Kościoła. Celebracja świętych tajemnic naszej wiary jest bowiem szczytem działalności Kościoła – a więc Chrystusa i wiernych. Liturgia to nie zadanie tylko księdza. Wszyscy wierni powinni ją przeżywać w sposób czynny angażując się według zdolności i talentów we właściwe posługi. Niech nasza troska o posługi przy ołtarzu przez wspieranie młodych i własne zaangażowanie, będzie znakiem dojrzałego przeżywania wiary.

 

 

Nowi ministranci to: Dorian Opaczko, Bernard Prącik, Kuba Wójtowicz, Robert Sikora. Dziękujemy ich rodzinom za świadectwo wiary i wsparcie w przyjęciu tej odpowiedzialności. Wspierajmy ich pragnienia i zapał naszymi modlitwami. Dziękujemy ks. Wojciechowi za troskę o Służbę Liturgiczną w naszej parafii.

 

Tu można zobaczyć zdjęcia z uroczystości

 

0