Title Image

Zesłanie Ducha Świętego

W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy.

 

 

Pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Z racji I niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu a po mszy św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z parafialnej biblioteki. Dzisiaj spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum o godz. 19.00

 

 

W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

 

 

We wtorek, 6 czerwca Biskupi dokonają Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. Akt ten zostanie ponowiony  8 września w święto Narodzenia Matki Bożej, we wszystkich polskich parafiach. Po mszy wieczornej wspólny różaniec i spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

 

W środę zapraszamy na mszę z kazaniem katechizmowym i nowennę o godz. 18.00 a o godz. 19.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I gimnazjum.

 

W czwartek będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów naszej archidiecezji, którzy w tym roku otrzymali święcenia kapłańskie. W czwartek spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum o godz. 19. 00

 

W sobotę wspomnienie bł. Bogumiła (ok. 1135-1204), biskupa poznańskiego i gnieźnieńskiego. W czerwcu codziennie o godz. 17.30 w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

 

W przyszłą niedzielę, 11 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Zapraszamy na mszę świętą o godz. 18.00 kandydatów do bierzmowania z rodzicami. W archidiecezji krakowskiej kończy się okresu spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 

Za tydzień przed kościołem odbędzie się kwesta na rzecz Fundacji AGAPE Pomocy Osobom Niepełnosprawnym im. Hanny Chrzanowskiej. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zorganizowanie letnich wyjazdów integracyjno- wypoczynkowych. W wyjazdach biorą udział również niepełnosprawni mieszkający na terenie naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

Bóg zapłać za troskę o kościół parafialny mieszkańcom I rej. ul. Balickiej. Do sprzątania w sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców II rej. ul. Balickiej.

 

 

Jubilatom i solenizantom tygodnia, składamy serdeczne życzenia, bł. Bożego i opieki MBNP, zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże.

 

 

 

 

< Powrót

 

 

0