Title Image

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Wielbimy Trójcę Świętą – jednego Boga w trzech Osobach. Dziś msza św. o godz. 18.00 z udziałem kandydatów do bierzmowania z rodzicami. Zapraszamy
 2. W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w eucharystycznej procesji z kościoła po mszy św. o godz. 10.30 na ulice naszej parafii. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków oraz do dzwonienia podczas procesji. Msza o godz. 12.00 zostanie odprawiona po procesji.
 3. O przygotowanie tradycyjnych ołtarzy na procesję prosimy parafian następujących rejonów: Ołtarza I przy kaplicy św. Cyryla i Metodego – rej. ul. Hemara, I i II ul. Kurozwęckiego, rej. Cmentarza oraz ul. Brzezińskiego. Ołtarza II przy skrzyżowaniu ul. Wierzyńskiego i ul. Myczkowskiego – rej. ul. Wierzyńskiego i ul. Myczkowskiego, rej. ul. Łupaszki oraz rej. Rząski. Ołtarza III przy zbiegu ul. Balickiej i ul. Zakliki – rej. ul. Zakliki, ul. Dolińskiego, rej. Centrum i ul. Darowskiego oraz I rej. ul. Balickiej. Ołtarza IV w parku przy figurze Matki Bożej – rej. ul. Na Nowinach i Długoszowskiego, rej. ul. Godlewskiego i Balickiej, II rej ul. Balickiej oraz rej. Podkamycze.
 4. Oktawę Bożego Ciała z procesją eucharystyczną wokół naszego kościoła będziemy celebrować codziennie o godz. 17.30.
 5. Bóg zapłać za troskę o kościół parafialny mieszkańcom II rej. ul. Balickiej. Do sprzątania w tym tygodniu zapraszamy mieszkańców rej. ul. Godlewskiego i Balickiej.
 6. W dniu dzisiejszym po każdej mszy świętej przed kościołem odbywa się kwesta na rzecz Fundacji AGAPE Pomocy Osobom Niepełnosprawnym im. Hanny Chrzanowskiej.  Zebrane środki zostaną przeznaczone na zorganizowanie letnich wyjazdów integracyjno-wypoczynkowych. W wyjazdach biorą udział również niepełnosprawni mieszkający na terenie naszej parafii. Fundacja opiera swą działalność na pracy społecznej fundatorów, wolontariuszy i innych ludzi dobrej woli. Bóg zapłać za wsparcie!
 7. Zapisy na XXXVII pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę w zakrystii. Wpisowe: osoby dorosłe 60 zł., osoby do 16 r. życia – 30 zł.
 8. Jubilatom i solenizantom tygodnia, składamy serdeczne życzenia, bł. Bożego i opieki MBNP, zmarłych parafian (szczególnie śp. Teresę Rusin) polecamy Bożemu miłosierdziu. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże.
 9. Spotkanie biblijne z ks. prof. Romanem Bogaczem w poniedziałek o godz. 19.00.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 13 VI (wtorek) – św. Antoni z Padwy (1195-1231), prezbiter i doktor Kościoła, do którego tak chętnie zwracamy się w różnych potrzebach; Odpust w parafii w Rząsce a dziś odpust w Bronowicach.
 • 14 VI (środa) – bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik obozu w Dachau;
 • 17 VI (sobota) – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, rozmodlony pokutnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; to on uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”.

 

 

 

 

 

< Powrót

 

 

0