Title Image

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

 

 

 

 

 

 

 

1. Dzisiejsza uroczystość jest ściśle związana z tym, co działo się w Wieczerniku w Wielki Czwartek. Pan Jezus ustanowił wówczas sakrament Eucharystii, dając Apostołom do spożywania swoje Ciało i Krew pod postaciami chleba i wina.

 

2. Papieża Urban IV wprowadził obchody święta Bożego Ciała w Rzymie w 1264 roku, natomiast papież Jan XXII na początku XIV wieku zatwierdził je dla całego Kościoła.

 

3. Po Mszy Świętej o godz. 10.30 wyruszy uroczysta procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, by prosić Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie o Jego łaski i błogosławieństwo w naszym życiu, w naszej pracy, nauce i w naszym odpoczynku. Litanię do NSPJ odśpiewamy podczas procesji dlatego nie będzie dziś nabożeństwa o godz. 17.30

 

4. Przeżyjmy ten dzień w atmosferze dziękczynienia przede wszystkim za ów wielki dar, jakim jest realna obecność naszego Mistrza i Pana pośród nas pod postacią chleba. Dziękujmy za to, że możemy codziennie przyjmować ten pokarm i starajmy się z tego jak najczęściej korzystać, by jednoczyć się z Chrystusem w drodze do Ojca.

 

5. Zapraszamy od jutra do następnego czwartku na uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie o godz. 17.30 eucharystyczna procesja wokół kościoła a o 18.00 msza święta. Choć nie będą to dni wolne od pracy i zajęć, postarajmy się przyjść na to spotkanie z Panem Jezusem utajonym w Najświętszym Sakramencie.

 

6. Zróbmy w tym czasie postanowienie, że jeszcze częściej będziemy odwiedzać Jezusa Eucharystycznego. Zdarza się, że w codziennym pośpiechu i starsi, i dzieci przechodzą obok kościoła, a może warto zatrzymać się, wstąpić na kilka minut osobistej adoracji Pana Jezusa pod postacią chleba. Chrystus czeka na uwielbienie, na przeproszenie, na spotkanie, na rozmowę – czeka na każdego z nas.

 

7. Zarząd Fundacji AGAPE Pomocy Osobom Niepełnosprawnym im. Hanny Chrzanowskiej w Krakowie składa serdeczne podziękowanie  parafianom za ofiarność. Podczas zbiórki zebrano 2101 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na sfinansowanie turnusów integracyjno-wypoczynkowych dla osób niepełno-sprawnych.  Dziękujemy i pamiętamy w modlitwie o wszystkich ofiarodawcach.

 

 

8. W III niedzielę miesiąca msza św. o godz. 12.00 w intencji dobroczyńców i składka inwestycyjna. Bóg zapałać za złożone ofiary.

 

 

< Powrót

 

 

0