Title Image

XI Niedziela w ciągu roku

1. Wczoraj (17.06.) wypadła 16. rocznica poświecenia naszego kościoła przez ks. kard. F. Macharskiego dziś na wszystkich mszach modlimy się z formularza poświęcenia kościoła.

 

2. Składamy serdeczne podziękowania za udział w liturgii i procesji Bożego Ciała, za przygotowanie ołtarzy, niesienie sztandarów, feretronów, udekorowanie domów i trasy procesji, za złożone ofiary na kwiaty. Dziękujemy rodzicom i dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom za sypanie kwiatów i chłopcom za dzwonienie. Dziękujemy młodzieży i starszym, szczególnie tym, którzy ubrani byli w tradycyjne stroje regionalne. Dziękujemy dyrekcji Klubu Kultury. Dziękujemy Różom Różańcowy, Służbie Liturgicznej Ołtarza, kościelnym, asyście do baldachimu, panu organiście. Dziękujemy za zabezpieczenie trasy procesji służbą mundurowym: policji, straży miejskiej, za pomoc panom z Akcji Katolickiej i Rady Parafialnej. Bóg zapłać wszystkim za tę wspólną manifestację naszej wiary, naszej przynależności do Chrystusa Pana.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała o godz. 17.30 procesja eucharystyczna wokół kościoła a o 18.00 msza św.

 

4. We wtorek, 20 czerwca, przypada ustanowiony przez ONZ Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Ten dzień ma upamiętnić ich tęsknotę za rodzinną ziemią i za bliskimi. Również w naszych modlitwach starajmy się przynieść im ulgę w ich cierpieniach. Po mszy wieczornej wspólny różaniec.

 

5. W środę wspomnienie św. Alojzego Gonzagi (1568-1591), zakonnika, który obok św. Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży. Zapraszamy na mszę św. z nowenną do MBNP o godz. 18.00.

 

6. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych. W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

 

7. W sobotę uroczystość Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi.

 

8. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W piątek, 24 czerwca podczas mszy św. o godz. 8.00 podziękujemy Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Po mszy św. na godz. 9.00 udamy się do w Szkole Podstawowej nr 138 na drugą  część uroczystości.  Spowiedź dla dzieci na zakończenie roku szkolnego we czwartek o godz. 17.00.

 

9. Rodziców lub rodziców chrzestnych nieobecnych przed tygodniem na mszy dla kandydatów do bierzmowania, prosimy o odebranie w zakrystii informacji dotyczącej „stanu przygotowania” do bierzmowania swoich dzieci.

 

10. W tygodniu skorzystajmy ze spowiedzi świętej, aby w przyszłą niedzielę zyskać odpustu ku czci MB Nieustającej Pomocy. Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi srebrny jubilat ks. kanonik Andrzej Grodecki, sędzia sądu metropolitalnego w Krakowie.  Serdecznie prosimy o zorganizowanie liturgicznej oprawy odpustu. Bardzo mile widziane będą stroje krakowskie dzieci, młodzieży i starszych.  Po procesji eucharystycznej, z racji święta naszej parafii zapraszamy w imieniu Akcji Katolickiej na agapę – parking za kościołem w związku z tym prosimy o przynoszenie ciast upieczonych przez Parafianki do oratorium św. Michała Archanioła; w sobotę po wieczornej mszy św. i w niedzielę do godziny 11 30.

 

11. Bóg zapłać za troskę o kościół parafialny mieszkańcom rej. ul. Godlewskiego i Balickiej. Do sprzątania w tym tygodniu zapraszamy mieszkańców rej. ul. Na Nowinach i ul. Wieniawy-Długoszowskiego. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną.

 

12. Obchodzącym imieniny, rocznicę urodzin czy ślubu składamy najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu, szczególnie śp. Józefę Szczygieł, której msza św. pogrzebowa będzie odprawiona w naszym kościele w poniedziałek o godz. 12.00. (o 11.30 różaniec)  Wieczny odpoczynek …

 

13. Kustosz Sanktuarium św. Jana Pawła II zaprasza naszą parafię na mszę św. i procesję światła 22. czerwca (czwartek) godz. 17.00 do Centrum JPII

 

< Powrót

 

 

0