Title Image

Czas łaski

Dzisiejszy dzień był bogaty w różne wydarzenia.

 

Kościół obchodzi Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cały miesiąc czerwiec to szczególny czas oddawania czci Sercu Jezusa, codziennie w naszej parafii o godz. 17.30 możemy uczestniczyć w nabożeństwie i wyśpiewać litanie do Serca Pana Jezusa.

 

Dziś dzieci i młodzież kończy kolejny rok szkolny. Dziękujemy Bogu za ten czas nauki i pracy. Na mszy św. o godz. 8.00 wraz z dyrekcją, nauczycielami, wychowawcami, rodzicami i dziećmi modliliśmy się: Dziękując, przepraszając i prosząc o bezpieczne wakacje. Jak Bóg da to będzie wszystko udane.

 

 

Nad naszą parafią i Krakowem przechodziły dziś bardzo deszczowe i wietrzne chwile.

 

Wczoraj uroczyste poświecenie wianków i zakończenie Oktawy Bożego Ciała ale jeszcze dziś chcemy uczcić Serce Jezusa w procesji eucharystycznej, po której przewidziana jest mała, słodka niespodzianka dla dzieci.

 

Wczoraj (22.06) również nasz dekanat Bronowicki uczestniczył we mszy św. i procesji światła w sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach.

 

Obfity czas łaski … a w najbliższą niedzielę będziemy przezywać w naszej parafii odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Ikona naszej patronki jest umieszczona w głównym ołtarzu i pragnieniem naszym było lepiej ją doświetlić. Udało się to wykonać i na odpust błyśnie nowym blaskiem i będziemy mogli lepiej wpatrywać się w Jej oczy, które zapraszają nas do modlitwy i kontemplacji.

0