Title Image

XIII Niedziela w ciągu roku

1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Na zakończenie Mszy adoracja Najśw. Sakramentu a po mszy św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa.

 

2. Tydzień temu, w naszej parafii przeżywaliśmy dzień odpustu ku czci MB Nieustającej Pomocy. W tym miejscu bardzo serdecznie dziękuję ks. Wojciechowi za przygotowanie liturgii. Dziękuję Chórowi „Scholi Cantorum Mydlnicensis”, Kapeli „Podhalanie” z Ludźmierza. Słowa wdzięczności kieruję do naszego organisty, pana Andrzeja, dziękuję kościelnym oraz całej służbie liturgicznej ołtarza. Dziękuję Radzie Parafialnej, Różom Różańcowym oraz Wspólnocie „Bliżej Boga”. Bóg zapałać dzieciom i wszystkim niosącym poduszki, feretron i sztandary oraz baldachim. Na ręce pani prezes Zofii Fedor składamy podziękowania dla całej Akcji Katolickiej naszej parafii za inicjatywę oraz włożony trud w przygotowanie agapy. Wraz z AK dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie poczęstunku, za upieczone placki, przygotowanie różnych smakołyków. Bóg zapłać. Na ręce p. Marcina Kotka dziękujemy całej ekipie za zorganizowanie ławek, stołów i przygotowanie miejsca na agapę. Na ręce p. Tomasza Góreckiego składam słowa wdzięczności kierując je w stronę osób, które przygotowały posiłek dla kapłanów oraz gości obecnych na plebanii. Dziękuję tym, którzy dbają o zachowanie tradycyjnego stroju krakowskiego i chętnie go ubierają. Wszystkim gościom i czcigodnym parafianom za wspólną modlitwę – Bóg zapłać

 

3. Od poniedziałku, w naszej parafii wakacyjny porządek mszy świętych i tak: w niedzielę i święta bez zmian a w tygodniu  w poniedziałek, środę, piątek i sobotę msza św. o godz. 18.00 wtorek i czwartek o godz. 7.00. Kancelaria czynna w danym dniu po odprawionej mszy św. W I piątek i I sobotę msza rano o 7.00 i popołudniu o 18.00.

 

4. Rozpoczęły się wakacje i urlopy nie zapominajmy jednak o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

 

5. W poniedziałek przypada święto św. Tomasza Apostoła. Przez jego wstawiennictwo prośmy o umocnienie i pogłębienie naszej wiary.

 

6. W czwartek, w liturgiczne wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy i zakonnicy, patronki dzieł misyjnych w Polsce przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo chorym, cierpiącym i seniorom.

 

7. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej. Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Msze św. w I piątek o godz. 7.00 i 18.00 z litanią do Serca Pana Jezusa. Od godz. 8.30 kapłan odwiedzi chorych z posługą sakramentalną.

 

8. W sobotę  świętego Jana z Dukli (1414-1484), prezbitera, gorliwego franciszkanina, związanego z Krosnem, Lwowem i Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania.

 

9. W tym tygodniu prosimy o podjęcie odpowiedzialności za czystość kościoła  mieszkańców rej. Centrum i ul. Darowskiego.

 

Wszystkich solenizantów i jubilatów tygodnia
polecamy Matce Bożej Nieustającej Pomocy.
Życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Szczęść Boże.

 

 

 

< Powrót

 

 

0