Title Image

XV Niedziela w ciągu roku

Wspomnienie NMP Szkaplerznej

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo tłumacząc to wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata.

 

2. Czas urlopów, wakacji wykorzystajmy na pogłębienie naszej wiedzy religijnej przez lekturę prasy katolickiej, dobrych książek wyjaśniających prawdy wiary czy też oglądanie wartościowych programów telewizyjnych. Nie zapominajmy też o codziennej modlitwie i udziale w nabożeństwach, które celebrujemy w naszym kościele w ciągu tygodnia: w środy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, a w piątki Koronka do miłosierdzia Bożego po wieczornej mszy św.

 

3. W terminie od 6 do 11 sierpnia wyruszy XXXVII Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Zapraszamy do zapisów do dekanalnej Grupy nr 10. Zapisy w kancelarii parafii św. Szczepana od poniedziałku (17 lipca) do 1 sierpnia. Zapisać się można również przez wypełnienie formularza na stronie www.ppk2.pl, oraz w biurze przy ul. Św. Anny 11 (w lipcu od poniedziałku do piątku od 17:00 do 19:00) oraz od 1 do 5 sierpnia w godz. 10:00-13:00 i 15:00-19:00.

 

4. Bóg zapłać za troskę o kościół parafialny i złożoną ofiarę mieszkańcom rej. ul. Brzezińskiego. W tym tygodniu prosimy o podjęcie odpowiedzialności za czystość kościoła mieszkańców rej. Cmentarza.

 

5. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary z racji III niedzieli miesiąca. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy składają ofiarę przy okazji zapalania wotywnych świec czy na konto parafialne.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

20 VII (czwartek) – bł. Czesław prezbiter, duchowy syn św. Dominika, od którego przyjął habit dominikański;
22 VII (sobota) – św. Maria Magdalena, która swoje życie na zawsze związała z Chrystusem po tym, jak wyrzucił z niej siedem złych duchów i której zawdzięczamy odkrycie pustego grobu zmartwychwstałego Pana.

 

W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży.
MBNP polecamy wszystkich jubilatów i solenizantów

Życzymy błogosławionego i dobrego tygodnia

 

 

< Powrót

 

0