Title Image

XVI Niedziela w ciągu roku

Święto św. Brygidy – patronki Europy

 

W najbliższy wtorek obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła.

 

Pod tą samą datą 25 lipca czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Z racji wspomnienia tego świętego w przyszłą niedzielę po każdej mszy św. pobłogosławimy nasze samochody i będziemy modlili się o roztropne ich wykorzystywanie. Będzie też okazja włączyć się w akcję Św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na pojazdy dla polskich misjonarzy.

 

W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności. Uczynimy to we wspólnocie parafialnej podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 połączonej z nowenną do MBNP.

 

W kancelarii parafii św. Szczepana trwają zapisy do grupy dekanalnej na XXXVII Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę. Zapraszamy

 

Bóg zapłać za troskę o kościół parafianom rej. Cmentarza. W tym tygodniu prosimy o podjęcie odpowiedzialności za czystość kościoła  mieszkańców rej. Rząski. Bóg zapłać za składkę inwestycyjną z ubiegłej niedzieli. W minionym tygodniu została wykonana prace związane z dzwonami. Wymieniono mechanikę i założono automatykę dzwonów kościelnych. Dziękuję firmie „Rduch” oraz za pomoc panu inż. Feliksowi Fedorowi, firmie p. Edwarda Polaka (koparka) elektrykowi p. Januszowi Domagale oraz naszym parafianom: Józefowi Majerskiemu, Zbigniewowi Klimkowi, Stefanowi Piotrowskiemu i Tadeuszowi Łuszczkowi. Bóg zapłać.

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

24 VII (poniedziałek) – św. Kinga (1234-1292), córka króla węgierskiego Beli IV, żona polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich; papież Benedykt XIII przyznał jej tytuł patronki Polski i Litwy, a kanonizował ją św. Jan Paweł II w 1999 roku;

29 VII (sobota) – św. Marta, siostra Łazarza i Marii.

 

 

„ Niech wam i waszym dzieciom te dzwony wydzwaniają
te najpiękniejsze prawdy Ewangelii i prawdy miłości”

(z homilii ks. kard. F. Macharskiego podczas mszy sprawowanej przy poświęceniu dzwonów – 28.10.1984)

Wszystkim jubilatom, solenizantom i solenizantkom tygodnia składamy najlepsze życzenia i opieki MBNP.

Szczęść Boże!!!

 

 

 

< Powrót

 

0