Title Image

XVII Niedziela w ciągu roku

Wspomnienie św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła

 

Dziś,  po każdej mszy św. poświęcenie samochodów i błogosławieństwo kierowców. Jest też okazja włączyć się w akcję Św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na pojazdy dla polskich misjonarzy.

 

Przeżywając rocznice ŚDM dziękujemy wszystkim za zaangażowanie się w to wydarzenie w naszej parafii, za posługę wobec pielgrzymów, za waszą gościnność i dobre serce. Bóg zapłać.

 

Przed nami sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. 1 sierpnia, przypada 73. rocznica wybuchu powstania warszawskiego.

 

W środę, 2 sierpnia, MB Królowej Aniołów, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione. Msza z nowenną do MBNP o godz. 18.00.

 

W tym tygodniu przypada:
I czwartek – dzień wdzięczności  za dar Eucharystii i kapłaństwa.
I piątek – dzień przebłagania za grzechy. Msza św. o 7.00 i 18.00 z wystawieniem Najśw. Sakramentu i litanią do NSPJ. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. w naszym kościele jest pół godziny przed mszą a w I piątek dodatkowo od 17.00.
I sobota miesiąca – na porannej mszy św. o godz. 7.00 będziemy się modlić o dar potomstwa dla małżeństw i o bł. Boże dla matek w stanie błogosławionym. O godz. 18.00 zapraszamy na mszę św. i różańcową procesję światła  w ramach nabożeństwa fatimskiego. Zapraszamy

 

Do chorych z komunią św. uda się kapłan w I piątek i I sobotę od godz. 8.30

 

W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego. Po mszy św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej. Zapraszamy

 

Bóg zapłać za troskę o kościół parafialny mieszkańcom rej. Rząski. W tym tygodniu prosimy o podjęcie odpowiedzialności za czystość świątyni mieszkańców rej. Podkamycze.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 31 VII (poniedziałek) – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański, wielki założyciel zakonu jezuitów;
  • 1 VIII (wtorek) – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów
  • 4 VIII (piątek) – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, proboszcz, gorliwy spowiednik, który miłością, surową pokutą i wytrwałą modlitwą dokonał cudu nawrócenia swojej parafii w Ars koło Lyonu.

 

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodniu składamy serdeczne życzenia.
Niech MB Nieustającej Pomocy wyprasza nam potrzebne łaski.

 

 

 

< Powrót

 

0