Title Image

Słowa wdzięczności

Fundacja „POMOC POLAKOM DONBASU” wyraża wdzięczność za serdeczne przyjęcie w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zespołu muzycznego „ANGELUS”, który swoim śpiewem i muzyką ubogacił przeżywanie Eucharystii.

 

Zespół „ANGELUS” powstał w 1998 r. przy parafii rzymskokatolickiej w Ługańsku we wschodniej Ukrainie. Tworzą go absolwenci Donieckiej Akademii Muzycznej, którzy mają polskie korzenie. Wokaliści śpiewają w różnych językach ( rosyjskim, ukraińskim, polskim, angielskim, niemieckim, włoskim, hebrajskim i łacińskim ). Wykonujemy muzykę sakralną, współczesną i starodawną.
Wojna w Donbasie spowodowała, że członkowie zespołu zostali zmuszeni do ucieczki z kraju.

 

I tak; Wiktoria Charczenko ( skrzypce i vokal) oraz Helena Szwiec (vokal) mieszkają w Warszawie, Irena Słuszczyńska (vokal) w Krakowie, Irena Łaptinowa (flet) w zachodniej Ukrainie w Chmielnickim a Sergiusz Romaniuk (gitara) w Krynicy Zdroju.

 

Członkowie zespołu „ANGELUS” solidaryzując ze swymi Rodakami i organizując koncerty, prowadzą kwesty, które w całości są przekazywane na rzecz
Fundacji „POMOC POLAKOM DONBASU”. W ten sposób wspierają 5 konkretnych rodzin z Donbasu. Rodziny te otrzymały od Gminy Sułkowice budynek po byłym przedszkolu w Krzywaczce i remontują go we własnym zakresie.

 

Datki, które zostały zebrane podczas kwesty w kwocie 5030,23zł. i 2,75 euro w całości są przeznaczone na zakup materiałów wodno-kanalizacynych.

 

 

Za dar serca Ks. Proboszcza i Parafian Fundacja „POMOC POLAKOM DONBASU” bardzo dziękuje.

Prezes Fundacji

Wiktoria Charczenko

0