Title Image

XXI Niedziela w ciągu roku

Wspomnienie św. Moniki

 

Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego i katechetycznego przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. W najbliższych dniach będziemy modlić się o to, aby wszyscy rodzice temu podołali.

 

W środę zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00 z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. W naszym kościele jest taka możliwość pół godziny przed mszą a w I piątek od godz. 17.00.

 

Pierwszy piątek miesiąca przypada dokładnie 1 września, będzie to również 78. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po skończonej wojnie w więzieniach politycznych.

 

W pierwszą sobotę miesiąca na mszy św. o godz. 7.00 będziemy się modlić o dar potomstwa dla małżeństw oraz o szczęśliwe rozwiązanie i potrzebne łaski dla rodzin oczekujących narodzin dziecka. Zapraszamy na wieczorną mszę świętą i fatimską procesją światła z różańcem w ręku.

 

Z sakramentami świętymi odwiedzimy chorych w I piątek i I sobotę od godz. 8.30.

 

Od 1 września msze św. w tygodniu o 7.00 i  18.00. Kancelaria po mszach św. z wyjątkiem niedzieli i świąt.

 

Bóg zapłać za troskę o kościół parafialny mieszkańcom II rej. ul. Kurozwęckiego. W tym tygodniu prosimy o podjęcie odpowiedzialności za czystość świątyni mieszkańców rej. ul. Dolińskiego.

 

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – po mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Po wieczornej mszy świętej adoracja będzie miała formę krótkiego uwielbienia. Poprowadzi ją i serdecznie zaprasza do modlitwy wspólnota „Bliżej Boga” działająca przy naszej parafii. W przyszłą niedzielę również zmianka różańcowa po mszy św. o godz. 9.00 i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • W poniedziałek (28 VIII) – św. Augustyna (354-430), syna św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; w uznaniu dla jego ciągle aktualnych przemyśleń teologicznych obwołano go doktorem Kościoła;
  • We wtorek (29 VIII) – męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia będziemy prosić o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w całym naszym narodzie.
  • W piątek (1 IX) – bł. Bronisławę (1204-1259), dziewicę, norbertankę pochodzącą z polskiego rodu Odrowążów.

 

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodniu składamy serdeczne życzenia.

Błogosławionego tygodnia.

 

 

< Powrót

 

0