Title Image

XXIII Niedziela w ciągu roku

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy VII Tydzień Wychowania pod hasłem „ Maryja wychowawczynią pokoleń”. Łączymy się również duchowo z uczestnikami XXV Pielgrzymki Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

 

Jutro, 11 września, przypada rocznica tragicznych zamachów w Nowym Jorku. Módlmy się o pokój w naszych rodzinach, w naszej wspólnocie parafialnej, w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.

 

W środę msza św. w intencjach złożonych i zamówionych przez parafian z nowenną do MBNP o godz. 18.00.

 

 

W czwartek, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, znakiem naszej nadziei. Zapraszamy w tym dniu na godz. 17.00 na wspólną Drogę Krzyżową wokół kościoła.

 

W  piątek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. W tym dniu rozpoczyna się Triduum przed świętem św. Stanisława Kostki. Początek roku szkolnego to również początek spotykań różnych grup działających w naszej parafii i tak:

 

Zapraszamy na spotkanie kandydatów na ministrantów w poniedziałek o godzinie 17.00, wszystkich chłopców pragnących służyć przy ołtarzu. Zapraszamy także do czytania, śpiewania psalmów wszystkich chętnych. Należy przed Eucharystią ustalić to w zakrystii.

 

Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej we wtorek po modlitwie  różańcowej.

 

Schola czeka w środę o godz. 16. 30 na nowych członków.

 

W zawiązku z planowanym wyborem nowej Duszpasterskiej Rady Parafialnej zapraszam dotychczasową  Radę  Parafialną na spotkanie w środę o godz. 19.00

 

Decyzją biskupów przygotowanie do bierzmowania rozpoczyna się w klasie 6 szkoły podstawowej. Najistotniejszą sprawą jest życie sakramentami- niedzielna Eucharystia i regularna spowiedź. Dlatego wszystkich kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami, chrzestnymi zapraszamy na Eucharystię i adorację w każdą I- niedzielę miesiąca na godzinę 18.00.

 

Kandydatów przeżywających bezpośrednie przygotowanie do bierzmowania – z klas III gimnazjum i klas I szkoły ponadgimnazjalnej – zapraszamy na spotkania co piątek-msza święta, koronka do Bożego Miłosierdzia, spotkanie w salce. Prosimy dostarczyć brakujące prace, dokumenty- opinie z katechezy, świadectwo chrztu, dane świadków bierzmowania. Dla kandydatów z klas 6 i 7 SP terminy spotkań zostaną ustalone na katechezie w szkole. Kandydatów nie uczących się w naszej szkole lub starszych prosimy o kontakt z księdzem Wojciechem.

 

Zapraszamy na spotkanie wspólnoty Bliżej Boga w najbliższą niedzielę po wieczornej Mszy świętej. W czasie spotkań w każdą III-niedzielę miesiąca modlimy się i podejmujemy tematykę religijną w oparciu o Boże Słowo i nauczanie Kościoła- szczególnie chcemy przypomnieć nauczanie Jana Pawła II. Temat najbliższego spotkania: – Dobra spowiedź  (Adhortacja JPII o pokucie)

 

Za tydzień, „Na dobry początek” zapraszamy na mszę św. o godz. 12.00 wszystkie grup i wspólnoty działające w naszej parafii.

 

W przyszłą niedzielę  o godz. 19.15 Grupa Mężczyzn św. Józefa zaprasza serdecznie na pokaz filmu pt. „Odważni”. Projekcja trwa około 120 minut, film przeznaczony jest dla widzów od lat 12. Film otwiera późniejszy cykl spotkań tylko w męskim gronie. Projekcja filmu w kościele.

 

W przyszłą III niedzielę miesiąca składka inwestycyjna min. na nowe piece centralnego ogrzewania do naszego kościoła oraz na konfesjonały.

 

Bóg zapłać za troskę o kościół parafialny mieszkańcom rej. ul. Zakliki. W tym tygodniu prosimy o podjęcie odpowiedzialności za czystość świątyni mieszkańców I rej. ul. Balickiej.

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

13 IX (środa) – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła, który zasłynął jako wielki obrońca czystości wiary i moralności, kaznodzieja i pisarz, obrońca ubogich;

16 IX (sobota) – św. Korneliusz, papież, i św. Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku.

 

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodniu składamy serdeczne życzenia.

Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

 

< Powrót

 

0