Title Image

XXV Niedziela w ciągu roku

Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy niedzielę anielską  goszcząc ze kazaniem księdza ze Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła – Stanisława  Bożętka z Nowej Słupi wraz z scholą dziecięcą która swoim śpiewem ubogaca liturgię. Po mszy można kupić proponowane płyty CD.

 

We wtorek wspólny różaniec po mszy wieczornej i spotkanie biblijne z ks. prof. Romanem Bogaczem, w środę msza św. z nowenną do MBNP o godz. 18.00 a we czwartek, po mszy wieczornej modlimy się litanią do św. Jana Pawła II

 

W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a po kolejnej niedzieli, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają.

 

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. Różaniec w niedzielę o godz. 17.30. Również w przyszłą niedzielę zmianka różańcowa po mszy św. o godz. 9.00 i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.

 

Biskupi kierują do nas prośbę o włączenie się w modlitwę różańcową w dniu 7 października- jest to pierwsza sobota miesiąca. Organizowane jest w tym dniu przedsięwzięcie Różaniec do granic. (patrz komunikat )

 

Bóg zapłać za troskę o kościół parafialny i złożoną ofiarę mieszkańcom II rej. ul. Balickiej. W tym tygodniu prosimy parafian rej. ul. Godlewskiego i Balickiej.

 

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach, wszak z początkiem października rozpoczyna się nowy rok akademicki. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zapraszamy na krótkie uwielbienie po wieczornej Eucharystii. Szczególnie zobowiązujemy do udziału wszystkich kandydatów do bierzmowania.

 

Za tydzień, przed kościołem będzie można złożyć swój podpis pod obywatelską inicjatywą „Zatrzymaj Aborcję”, potrzebny jest dowód osobisty albo znajomość swojego peselu.  Przypominamy również o składaniu propozycji kandydatów do Rady Parafialnej. (termin do 8.10). Formularze zgłoszeń są na stolikach przy wyjściu z kościoła i stronie internetowej parafii. Przypominamy o zgłaszaniu swoich kandydatów do Rady Parafialnej.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 25 IX (poniedziałek) – bł. Władysław z Gielniowa (1440-1505), prezbiter, należał do zakonu braci mniejszych zwanych bernardynami; miał szczególne nabożeństwo do męki Pańskiej, wsławił się też niezwykłą czcią Najświętszego Imienia Jezus, które brał za osnowę swoich kazań;
  • 27 IX (środa) – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów, i Sióstr Miłosierdzia – szarytek;
  • 28 IX (czwartek) – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina, patron Czech;
  • 30 IX (sobota) – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.

 

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodniu składamy serdeczne życzenia.

Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

< Powrót

 

0