Title Image

Anielska niedziela

„Święty Aniele Stróżu! który z Bożego nakazu czuwasz nade mną, abym nie poniósł szkody na duszy i ciele, bądź mi doradcą /…/
pomóż mi powstać, gdy upadnę…

z Modlitewnika czcicieli Ojca Pio.

 

 

Wrzesień to czas „wchodzenia” w szkolne mury, doświadczania uroków polskiej jesieni, ale i czas zadumy nad innym światem – światem anielskim. Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała jest okazją i inspiracją, aby wejść w ten anielski świat.
Wspaniałym spotkaniem z tym światem była „Anielska niedziela”, która odbyła się 24 września w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w krakowskich Mydlnikach.
Otwarty na wszelkie ciekawe i zbożne inicjatywy ks. proboszcz Kazimierz Klimczak zaprosił Księży Michalitów do wprowadzenia nas w anielski świat ducha. Homilie niedzielne głosił michalita ks. Stanisław Bożętka, a oprawę muzyczną Mszy św. prowadziła dziewczęca schola z Nowej Słupi.
Wydatny udział w przyjęciu anielskich gości miał ks. Wojciech Wylegała, który zaopiekował się grupą i godnie ugościł smakołykami. A na plebanii pani Halina Dudek przygotowała dla wszystkich smaczny posiłek. Na wysokości zadania stanęli, jak zawsze parafianie, którzy scholę przyjęli w podwoje swoich domów.
Cieszy fakt, że w parafii jest anielski duch. Świadczy o tym również to, że wśród religijnych czasopism w naszym kościele jest zawsze dwumiesięcznik „Któż, jak Bóg”.

organista Andrzej Waśko

 

0