Title Image

XXVI Niedziela w ciągu roku

Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktor Kościoła

 

Zapraszamy przez cały październik do wspólnego odmawiania  różańca w kościele o godz. 17.30. Po nabożeństwie msza św. Pamiętajmy, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Dziś na zakończenie mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu. Zmianka różańcowa po mszy św. o godz. 9.00.

 

Dzisiaj również w Kościele powszechnym obchodzimy Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Zaś młodzież studencka wkrótce rozpocznie kolejny rok studiów. Te wszystkie intencje powierzajmy w osobistych modlitwach miłosiernemu Bogu.

 

Jutro (poniedziałek) w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów, których zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała.

 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu. O 17.00 zapraszamy na modlitwę w intencji życia i Działa Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W czwartek o godz. 19.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 2 gimnazjum.

 

W pierwszy piątek miesiąca chcemy wynagradzać za grzechy NSPJ. Okazja do spowiedzi świętej w tygodniu, pół godziny przed mszą św. i dodatkowo w I czwartek I piątek od godz. 17.00.

 

Do chorych kapłani udadzą się w I piątek i I sobotę od godz. 8.30.

 

W pierwszą sobotę miesiąca, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, na porannej mszy św. będziemy się modlić w intencji małżeństw o dar potomstwa i opiekę MB oraz szczęśliwe rozwiązanie  dla matek w stanie błogosławionym a wieczorem procesją światła i modlitwą różańcową o godz. 17.30 rozpoczniemy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi włączając się również w inicjatywę „Różaniec do Granic”

 

Serdecznie dziękujemy osobom, które przyjęły przed tygodniem scholę z Nowej Słupi na nocleg. Są to: P. Zofia Fedor, P. Monika Lissowska, P. Beata Paśko, P. Tadeusz Łuszczek, P. Grzegorz Burza, P. Stefan Piotrowski, P. Edyta Buff, P. Beata Bartuś, P. Ela Czepiga.

 

Bóg zapłać za troskę o kościół parafialny mieszkańcom rej. ul. Godlewskiego i Balickiej. W tym tygodniu prosimy parafian z rej. ul. Na Nowinach oraz ul. Długoszowskiego.

 

W tym roku ogłaszamy konkurs plastyczny na przedstawienie wybranej tajemnicy różańca. Zgłoszenia prac na papierze formatu A4 do 27 października. (Można myśleć już o stroju na dzień Wszystkich Świętych)

 

Przed kościołem można złożyć swój podpis pod obywatelską inicjatywą „Zatrzymaj Aborcję”.  Przypominamy również o składaniu propozycji kandydatów do Rady Parafialnej. (termin do 8.10). Formularze zgłoszeń są na stolikach przy wyjściu z kościoła i stronie internetowej parafii.

 

Dziś po mszy św. o godz. 9.00 możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej. W październiku br. mija 15 lat działalności biblioteki parafialnej. Przy tej okazji pragniemy podziękować: P. Magdalena Sikora za prowadzenie biblioteki i licznym darczyńcom nowych książek, oraz osobom, które pomagają w bibliotece: P. Krystynie Szczecińskiej i P. Monice Lissowskiej. Dziękujemy wszystkim Czytelnikom uczęszczającym do biblioteki i zapraszamy do korzystania z niej w dalszym ciągu, a także zapraszamy nowych czytelników. Osobom, które należą do biblioteki od początku jej działalności, oraz odznaczyły się przeczytaniem bardzo dużej liczby książek, przyznane zostały dyplomy czytelnika. Są to osoby: P. Henryka Celer, P. Halina Kowalik, P. Cecylia Powroźnik, P. Wanda Sikora,
P. Krystyna Szczecińska, P. Maria Tomasiewicz. Serdecznie gratulujemy.

 

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XVII Dzień Papieski pod hasłem „ Idźmy naprzód z nadzieją” Szczególnie widocznym znakiem tego święta będzie zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W ramach tego dnia zapraszamy na II Małopolski Marsz dla życia i rodziny z Wawelu na Rynek Główny. Początek w Katedrze godz. 10.00.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 4 X (środa) – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), ojciec wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyk, którego duchowość do dziś wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła; w jego liturgiczne wspomnienie imieniny obchodzi Ojciec Święty Franciszek – przez wstawiennictwo św. Franciszka z Asyżu polecajmy go Bożej Opatrzności;
  • 5 X (czwartek) – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), dziewica, siostra ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia; św. Jan Paweł II zwykł ją nazywać „iskrą Bożego miłosierdzia”, która wyszła z Polski.

 

< Powrót

 

0