Title Image

XXVII Niedziela w ciągu roku

Obchodzić dziś XVII Dzień Papieski pod hasłem „ Idźmy naprzód z nadzieją” Szczególnie widocznym znakiem tego święta jest zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W ramach tego dnia zapraszamy na II Małopolski Marsz dla życia i rodziny z Wawelu na Rynek Główny. Rozpoczęcie mszą św. w Katedrze o godz. 10.00

 

Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy!

 

Dziś mija termin składania propozycji kandydatów do Rady Parafialnej. Bóg zapłać wszystkim, którzy tym tematem się zainteresowali. Wybory do Rady odbędą się 21 i 22 października.

 

Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się we wtorek po mszy św. wieczornej.

 

W środę zapraszamy na mszę z nowenną do MBNP we czwartek po mszy wieczornej modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II a w piątek polecamy się Bożemu Miłosierdziu.

 

W sobotę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.

 

Bóg zapłać za troskę o kościół parafialny mieszkańcom rej. ul. Na Nowinach oraz ul. Długoszowskiego W tym tygodniu prosimy parafian z rej. ul. Wierzyńskiego i Darowskiego.

 

Za tydzień z racji III niedzieli miesiąca składka inwestycyjna na rzecz naszego kościoła.  Również w przyszłą niedzielę, spotkanie wspólnoty Bliżej Boga, po wieczornej mszy świętej. Temat najbliższego spotkania: Modlitwa, w oparciu o List o Różańcu i  wybrane wypowiedzi Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich chętnych.

 

Sakrament bierzmowania w naszej parafii będzie miał miejsce 23 października (tj. poniedziałek) na mszy św. o godz. 18.00.

 

Zapraszamy do Myślenic na przedstawienie pt. Kłamstwo, w reżyserii Marcina Kobierskiego. Wspólny, darmowy wyjazd 10 listopada, o godz. 17.45. Zapisy przez najbliższe dwa tygodnie.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

9 X (poniedziałek) – bł. Wincenty Kadłubek (1160-1223), biskup krakowski, uczestnik Soboru Laterańskiego IV; dziełem jego życia są „Kroniki polskie”, w których zebrał wszystkie podania i mity o początkach Polski; jest uznawany za naszego pierwszego historyka;

13 X (piątek) – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich.

 

< Powrót

 

0