Title Image

XXVIII Niedziela w ciągu roku

W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Dziękujmy Panu Bogu za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

 

Dziękujemy za złożone ofiary w wysokości 1.710 na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z racji Dnia Papieskiego. Dziękujemy za dzisiejszą składkę inwestycyjną.

 

Dziś, po wieczornej mszy świętej w grocie św. Michała spotkanie wspólnoty Bliżej Boga. Temat spotkania – Modlitwa. Zapraszamy wszystkich chętnych

 

Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Zapraszamy parafian do różańca codziennie o godz. 17.30, a po różańcu na Eucharystię.

 

We wtorek po mszy św. wieczornej spotkanie biblijne z ks. prof. Romanem Bogaczem.

 

W środę przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Módlmy się za wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie. Polecajmy Bogu całą Służbę Zdrowia. Zapraszamy na mszę z nowenną do MBNP o godz. 18.00.

 

Za tydzień na Mszę Świętą wieczorną zapraszamy mających przyjąć w następny poniedziałek bierzmowanie wraz z rodzicami.

 

W przyszłą niedzielę, 22 października, wypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. W tym dniu wypada  również Niedziela Misyjna, która rozpocznie Tydzień Misyjny. W naszym kościele będziemy gościć wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa. Misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszach Św. będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary, która pomoże wesprzeć budowę szkoły w Bangladeszu.

 

Również za tydzień w niedzielę odbędzie się w Domu Kultury o godz. 19.00 koncercie charytatywnym z cegiełkami dla chorego Irka Sawczaka, naszego parafianina. Wystąpi Magda Steczkowska. Zapraszamy

 

Bóg zapłać za troskę o kościół parafialny mieszkańcom rej. ul. Wierzyńskiego i Darowskiego. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie świątyni i obejścia kościoła rodziców z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania.

 

Sakrament bierzmowania 23.10 (poniedziałek) o godz. 18.00, w tym tygodniu skorzystajmy ze spowiedzi świętej dodatkowo spowiedź dla kandydatów do bierzmowanie będzie w sobotę od 16.00 do 18.00.

 

Trwają zapisy na darmowy wyjazd na sztukę Kłamstwo w reżyserii Marcina Kobierskiego

 

Do 27 października trwa konkurs plastyczny na przestawienie wybranej tajemnicy różańca w formacie A4

 

Za dwa tygodnie (29.10 – niedziela) w naszym kościele  o godz. 19.00 koncert zespołu Noro Lim.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 16 X (poniedziałek) – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia, z wyjątkowym duchowym męstwem znosiła liczne nieszczęścia, które na nią w życiu spadały;
  • 17 X (wtorek) – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii, w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć;
  • 19 X (czwartek) – bł. Jerzego Popiełuszko, kapłan, kapelan Solidarności i męczennik za wiarę;
  • 20 X (piątek) – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia. Główny patron archidiecezji krakowskiej i naszego miasta. Z racji uroczystości nie obowiązuje post.  O godz. 18.30 odpust na os. Widok;
  • 21 X (sobota) – bł. Jakub Strzemię (1340-1409), franciszkanin, biskup, gorliwy misjonarz Kresów Wschodnich.

 

Kandydaci do Rady Parafialnej  (Wybory do Rady Parafialnej 21 i 22.10).

1. Podkamycze i Rząska – brak;

2. ul. Hemara, ul. Kurozwęckiego i ul. Dolińskiego – p. Małgorzata Cach;

3. ul. Zakliki i ul. Balicka  (od Domu Kultury w stronę przystanku kolejki miejskiej) – p. Leszek Morys;

4. ul. Godlewskiego, ul. Na Nowinach i ul. Długoszowskiego – p. Marcin Kotek;

5. ul. Wierzyńskiego – brak;

6. ul. Myczkowskiego – brak;

7. ul. Darowskiego i ul. Wapiennik – p. Elżbieta Czepiga;

8. ul. Brzezińskiego i ul. Balicka (od Domu Kultury w stronę cmentarza) – p. Jan Szczepanik;

9. ul. Łupaszki – p. Michał Radziszewski;

10. os. ARDOM – p. prof. dr hab. Stanisław Lis i p. Adam Niziołek.

 

 

Wszystkich obchodzących urodziny i imieniny zapewniamy o życzliwości i modlitwie.
W modlitwach pamiętamy o naszych bliskich zmarłych, za których również możemy składać tradycyjne wypominki.

(kartki na wypominki są na stoliku przy głównym wyjściu)

 

< Powrót

 

0