Title Image

XXIX Niedziela w ciągu roku

22 października, to liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Na ołtarzu relikwie świętego. Módlmy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła za nasze rodziny, Ojczyznę oraz ks. abp. Marka Jędraszewskiego o potrzebne łaski.

 

Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. W kościele gościmy wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego, którym dziękujemy za wspólną modlitwę i świadectwo zaangażowania w sprawy misji. Po mszy św. możemy zakupić materiały misyjne oraz złożyć ofiary na budowę szkoły w Bangladeszu.

 

Codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na modlitwę różańcową.

 

Zachęcamy do udziału w wyborach do Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Kary do głosowania na stoliku przy chórze

 

Jutro w naszej parafii, na mszy św. o godz. 18.00 s. bierzmowania. Szafarzem sakramentu dla 28 młodych będzie ks. biskup Damian Muskus. Otoczmy modlitwą ks. biskupa i przyjmujących bierzmowanie oraz ich rodziców, świadków i bliskich z rodziny.

 

Zapraszamy na mszę z nowenną do MBNP w środę o 18.00, we czwartek po mszy wieczornej litania do św. Jana Pawła II a w piątek koronka do Bożego miłosierdzia.

 

W przyszłą niedzielę przypada rocznica poświęcenia własnego kościoła dla wszystkich świątyń, których data poświęcenia nie jest znana. (Konsekracja naszego kościoła miała miejsce 17.06.2001 przez ks. kard. F. Macharskiego).

 

Możemy składać na wypominki  jednorazowe, których dusze będziemy Bogu polecać od 1 do 8.10 oraz na wypominki tzw. roczne za bliskich zmarłych, które będziemy polecać Bożemu miłosierdziu przez cały rok przed mszą św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w I środy miesiąca na nowennie. Tradycyjna ofiara na wypominki roczne od duszy jak na zamawianą mszę św.

 

Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają na spotkanie do salki w środę (25.10.) po mszy św. wieczornej. Temat spotkania:  „Jak być katolickim mężczyzną we współczesnym świecie?” Dziś w zakrystii zbierane są zapisy na męskie Oblężenie Jasnej Góry – pielgrzymka odbędzie się w dniu 04.11. (sobota).

 

Dzięki sprzyjającej pogodzie udało się odnowić niektóre fragmenty elewacji naszego kościoła. Została również odmalowana salka za chórem. W tym miejscu składamy podziękowania p. Józefowi Górze, p. Maćkowi Ślusarkowi i p. Andrzejowi Gawlikowi. Panom malarzom, kościelnym, p. Zbyszkowi oraz p. Feliksowi dziękujemy również za pomoc przy wymianie nowych konfesjonałów, które poświęci ks. biskup podczas bierzmowania. Bóg zapałać pewnemu małżeństwu, które chce pozostać anonimowe za ufundowanie ślubnych klęczników, które są umieszczone przy bocznych ołtarzach.

 

Bóg zapłać za troskę o kościół rodzicom i młodzieży bierzmowanej. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie świątyni parafian z rej. ul. Brzezińskiego.

 

Długoletnia służba naszego kościelnego p. Józefa Majerskiego, ze względu zdrowotnych i na wyraźną prośbę wymienionego powoli dobiega końca w związku z tym poszukujemy nowego kościelnego. Zwracamy się do panów, szczególnie tych, którzy są już na emeryturze o podjęcie tej posługi dla dobra całej parafii.

 

Zapraszamy wszystkie dzieci do przedstawienia swoim strojem czy atrybutem wybranego świętego i włączenie się w uroczystą Mszę Świętą 1 listopada o godz. 10. 30 , która rozpocznie się, jak w zeszłym roku, korowodem świętych. Po Eucharystii mała zabawa dla uczestników korowodu. Ze względach organizacyjnych prosimy o zgłoszenie udziału.

 

Dzisiaj ostatni dzień zapisów na przedstawienie pt. Kłamstwo w reżyserii Marcina Kobierskiego. Do piątku można oddawać prace w konkursie plastycznym na przedstawienie wybranej tajemnicy różańca, w formacie A4.

 

W przyszłą niedzielę w kościele o godz. 19.00 koncert zespołu Noro Lim.  Zespół wykonuje szeroko pojętą muzykę poetycką, czyli piosenki o łagodnych dźwiękach. Zapraszamy na koncert pt.: „Jesteś, który jesteś”

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • W poniedziałek św. Jan Kapistran, prezbitera;
  • We wtorek bł. Jan Balicki, prezbitera;
  • W środę bł. Celina Borzęcka, zakonnica;
  • W sobotę św. Apostołowie Szymon i Juda Tadeusz. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.

 

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodniu składamy serdeczne życzenia.
Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

< Powrót

 

0