Title Image

Budujemy szkołę w Bangladeszu

„ Misyjne zaangażowanie Kościoła, również na początku trzeciego tysiąclecia, jest sprawą niecierpiącą zwłoki (…) i dlatego też powinniśmy zaangażować w jej służbie wszystkie nasze siły” (św. Jan Paweł II Orędzie na Światowy Dzień Misyjny 2004r.)

 

 

 

W liturgiczne wspomnienie misjonarza naszych czasów św. Jana Pawła II przeżywamy Niedzielę Misyjna, która rozpoczyna cały tydzień modlitwy i pomocy sprawą misji. W naszej parafii gościliśmy przedstawicieli Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „ Młodzi Światu” z siedziba w Krakowie. Wspólna modlitwa i ukazanie roli osób świeckich w Misyjnym dziele Kościoła było okazją by uczestnicy liturgii uświadomili sobie odpowiedzialność za misje. Wolontariusze po każdej mszy św. przeprowadzali zbiórkę by wesprzeć budowę szkoły w Bangladeszu oraz rozprowadzali artykuły ze sklepiku misyjnego. Dziękujemy całemu zespołowi oraz wszystkim, którzy włączyli się w dzieło pomocy przez modlitwę i ofiarę złożoną na misje. Dziękujemy dzieciom naszej parafii , które przebrały się w stroje misyjne.

Więcej na temat szkoły w Bangladeszu 

 

0