Title Image

XXX Niedziela w ciągu roku

Dziś przeżywamy ostatnią niedzielą października.

 

W środę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we mszy świętej. W naszym kościele będą one sprawowane według porządku niedzielnego z dodatkową msz św. na cmentarzu o godz. 14.00 z procesją i wypominkami.

 

Zapraszamy wszystkie dzieci do przedstawienia swoim strojem czy atrybutem wybranego świętego i włączenie się w uroczystą Mszę Świętą 1 listopada o godz. 10. 30 , która rozpocznie się, korowodem świętych. Po Eucharystii mała zabawa dla uczestników korowodu. Patronem tegorocznego korowodu jest św. Brat Albert. Zapraszamy. Dziękujemy za złożone prace na konkurs w temacie tajemnice różańca.

 

W czwartek, 2 listopada, który jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych ( Dzień Zaduszny), w naszym kościele będą sprawowane msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Adoracja całodzienna Najśw. Sakramentu rozpocznie się po mszy o 9.00. O godz.17.00 wspólna modlitwa w intencji świętości życia i Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zapraszamy.

 

Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Od 1 do 8.11 (środa) w kościele o godz. 17.30 modlitwy z wypominkami tzw. jednorazowymi.

 

W tym tygodniu przypada też I piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszych modlitwach przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy przepraszać Serce Boże za wszelki brak miłości. W sobotę, wspominając św. Karola Boromeusza biskupa, znakomitego teologa i wielkiego reformatora Kościoła powierzymy na porannej mszy św. małżeństwa pragnące mieć potomstwo oraz matki w stanie błogosławionym a wieczorem zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 18.00 msza św. i różaniec.

 

Okazja do spowiedzi pół godziny przed mszą a w I czwartek i I piątek dodatkowo od godz. 17.00.

 

Do chorych z posługą sakramentalną kapłani udadzą się w I piątek i I sobotę od godz. 8.30.

 

Bóg zapłać za troskę o kościół mieszkańcom z rej. ul. Brzezińskiego. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie świątyni parafian rej. Cmentarza. Dziękujemy rodzicom dzieci bierzmowanych za złożoną ofiarę na kościół oraz wszystkim, którzy zadbali o liturgiczne przeżycie sakramentu bierzmowania.

 

Uroczyste, modlitewne rozpoczęcie przygotowania do bierzmowania dla klas 6 i 7 szkoły podstawowej wraz z rodzicami na Mszy Świętej wieczornej w niedzielę 5 listopada. Spotkanie przygotowujące do bierzmowania dla klas II gimnazjum i starszych odbędzie się 9 listopada o godz. 19.00

 

W przyszłą niedzielę zmianka różańcowa po mszy św. o godz. 9.00 i okazja do skorzystania z biblioteki parafialnej. Za tydzień będziemy gości księdza z parafii św. Jacka z naszego dekanatu, który zbiera na budowę kościoła.

 

Wolontariat Salezjański, których przedstawicieli gościliśmy w niedzielę misyjną skierował słowa: „Drodzy Parafianie, z całego serca dziękujemy za gorące przyjęcie nas w Waszej Wspólnocie Parafialnej, za wspólną modlitwę, każdy uśmiech i gest życzliwości, jakiego od Was doświadczyliśmy. Dziękujemy przede wszystkim w imieniu wiernych w Bangladeszu, do których trafi Wasza pomoc”. Więcej na stronie parafialnej…

 

Dziś w kościele o godz. 19.00 wystąpi zespół Noro Lim wykonujący piosenki o łagodnych dźwiękach. Zapraszamy na koncert na temat modlitwy Ojcze nasz … pt.: „Jesteś, który jesteś” Będzie również możliwość zakupienia płyt zespołu. Wstęp wolny.

 

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodniu składamy serdeczne życzenia.
Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

< Powrót

 

0