Title Image

XXXI Niedziela w ciągu roku

List Metropolity Krakowskiego na 1. Światowy Dzień Ubogich 2017 roku. List Metropolity Krakowskiego na…. Więcej na temat ŚDU

 

Dziś zmianka różańcowa po mszy św. o godz. 9.00 i okazja do skorzystania z biblioteki parafialnej. A na mszy św. wieczornej modlitewne rozpoczęcie przygotowania do bierzmowania dla klas 6 i 7 szkoły podstawowej wraz z rodzicami.

 

Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Do środy w kościele o godz. 17.30 modlitwy z wypominkami tzw. jednorazowymi.

 

Zapraszamy w środę na mszę św. o godz. 18.00 z kazaniem katechizmowym i nowenną do MBNP, w czwartek litania do św. Jana Pawła II po mszy wieczornej.

 

W czwartek świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem św. Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu.

 

Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają na spotkanie w środę (08.11) po nowennie ok. godz. 19.00 w salce za chórem. Tematem spotkania z cyklu „Jak być katolickim mężczyzną we współczesnym świecie” będzie „Nasza relacja z Panem Jezusem”.

 

Spotkanie przygotowujące do bierzmowania dla klas II gimnazjum i starszych odbędzie się  w czwartek, 9 listopada o godz. 19.00

 

Bóg zapłać za troskę o kościół mieszkańcom rej. Cmentarza. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie świątyni parafian rej. Rząski. Proponujemy sprzątanie w piątek.

 

W sobotę, 11 listopada, przypada nasze narodowe Święto Niepodległości. W naszym kościele tego dnia będą msze św. o godz. 7.30, 9.00 i  11.30  w intencji Ojczyzny z udziałem chóru oraz popołudniu o godz. 18.00. Pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych na naszych posesjach. Plan obchodów:
– 10. 30 – Msza Święta za Ojczyznę
– 11.30 – 11. 45 – Występ Chóru Schola Cantorum Mydlnicensis. Ciąg dalszy w Klubie Kultury Mydlniki
– 12.00 – 12. 30 – Patriotyczne piosenki +Quiz historyczny z nagrodami – 25 Drużyna Harcerska „Knieja”
– 12.30 – 13. 30 – Gra terenowa
– 12.30 – 13. 30 – Warsztaty rodzinne: Twoje drzewo rodowe – stwórz drzewo genealogiczne

 

Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zostanie również, jak słyszeliśmy w liście przeprowadzona kwesta na pomoc z okazji 1. Światowego Dnia Ubogich.

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 10 XI (piątek) – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, obrońca nauki o dwóch naturach Chrystusa i prymatu papieża;
  • 11 XI (sobota) – św. Marcin (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, wreszcie został biskupem w Tours;

 

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodniu składamy serdeczne życzenia.
Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

 

< Powrót

 

0