Title Image

Na start …

W niedzielę 5 listopada podczas mszy św. o godz. 18.00 uczniowie klasy 6 i 7 Szkoły Podstawowej w gronie swoich rodziców uroczyście zostali wprowadzeni w parafialne przygotowanie do bierzmowania.

 

 

Kandydaci wobec zgromadzonego Kościoła trzy razy wypowiedzieli swoje „tak” na postawione pytania. Najpierw ks. proboszcz zapytał: czy prosicie Kościół Boży o duchowe wsparcie na całej drodze przygotowania się do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.Następnie kandydaci usłyszeli pytanie: czy chcą rzetelnie przygotować się do sakramentu, w którym otrzymają znamię Ducha Świętego. By na końcu usłyszeć: czy jesteście gotowi coraz pełniej uczestniczyć w życiu wspólnoty parafialnej, podejmując w niej różne zadania, do których was Bóg powołał? Wszyscy usłyszeliśmy „tak”.

 

 

Następnie kandydaci uklęknęli a rodzice z kapłanami wyciągnęli nad dziećmi ręce i odmówiono modlitwę:
Niech Bóg w swoim nieskończonym miłosierdziu was pobłogosławi +, niech umocni wasza wiarę, niech wspiera wasze umysły i serca swoją mocą. Uczcie się Go poznawać i wiernie naśladować tak, byście szczęśliwie i owocnie dla duszy przebyli drogę przygotowania do sakramentu chrześcijańskiej dojrzałości. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 

 

Następnie kandydaci usłyszeli słowa: Na znak tego, że decydujecie się oficjalnie wkroczyć na drogę prowadzącą do przyjęcia sakramentu bierzmowania, złożycie wasze deklaracje gorliwego przygotowania do tego sakramentu.

 

 

W deklaracji do bierzmowania kandydat złożył swój podpis, że chce i zobowiązuje się do wypełnienia warunków, które zostały postawione na drodze przygotowania, min. uczestnictwo we mszy świętej, sakramencie pokuty, poznawaniu katechizmu, udział w nabożeństwach odpowiedzialnym zachowaniu się w kościele i na spotkaniach. Deklaracja kandydata zawiera również i takie zadanie: Wszędzie będę starał(a) się być świadkiem wiary w Boga. Rodzice, czując odpowiedzialność za wychowanie religijne dziecka zobowiązali się wspierać swoje dziecko modlitwą i dobrym przykładem życia oraz współpracować z osobami prowadzącymi w parafii przygotowanie do bierzmowania. To zobowiązanie wyrazili swoim podpisem.

 

 

Na zakończenie mszy św. uczestniczyliśmy jeszcze w krótkim uwielbieniu Jezusa.Wspólnota Bliżej Boga pomogła nam w modlitwie uwielbienia. Była też okazja zawierzyć wszystkich kandydatów Jezusowi. Niech Pan błogosławi tym, którzy rozpoczęli drogę katechumenatu do sakramentu bierzmowania.

 

 

Terminy spotkań zostaną podane w późniejszym terminie w szkole oraz na stronie internetowej naszej parafii w zakładce: Sakramenty – Bierzmowanie.

 

 

0