Title Image

XXXII Niedziela w ciągu roku

Wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

 

Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. To dzieje się, niestety, na naszych oczach. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy.

 

W listopadowe dni otoczmy modlitwą dusze czyśćcowe. Pamiętajmy też, że najlepszym darem, jaki możemy ofiarować zmarłym, którzy potrzebują oczyszczenia, zanim osiągną niebo, jest Msza Święta, które możemy zamawiać w rocznicę ich śmierci, w dniu ich imienin czy urodzin.

 

W czwartek,  16 listopada przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej – Matki miłosierdzia. Nasze myśli pobiegną tego dnia do Ostrej Bramy w Wilnie. Niech to będzie również dzień pamięci o Polakach, którzy na skutek historycznych i politycznych zmian znaleźli się poza granicami Ojczyzny.

 

Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się we wtorek po mszy św. wieczornej i różańcu.

 

Spotkanie przygotowujące do bierzmowania dla uczniów klasy VI odbędzie się  w czwartek o godz. 19.00

 

Bóg zapłać za troskę o kościół mieszkańcom rej. Rząski. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie świątyni parafian rej. Podkamycza. Parafia św. Jacka składa podziękowanie za złożoną, w ubiegłą niedzielę  ofiarę na budowę kościoła.

 

Dziś przed kościołem przeprowadzana jest kwesta na pomoc z okazji 1. Światowego Dnia Ubogich. Bóg zapłać za jej zorganizowanie oraz złożone ofiary a na mszy św. o godz.10.30 poświęcenie i wręczenie modlitewników dzieciom komunijnym.

 

W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna. Pragniemy poinformować, że została uregulowana opłata za nowe konfesjonały i za renowację kinkietów. Jesteśmy w trakcje realizacji zamówienia kamienia na boczne ołtarze. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Również za tydzień po wieczornej mszy świętej spotkanie Wspólnoty Bliżej Boga w grocie św. Michała  Archanioła pod kościołem. Temat spotkania: – Odpusty – po co i dla kogo ta praktyka? Serdecznie zapraszamy!

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 13 XI (poniedziałek) – św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze;
  • 17 XI ( piątek) – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, a najpierw żona Ludwika IV, landgrafa Turyngii, która po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki św. Franciszka;
  • 18 XI (sobota) – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.

 

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodniu składamy serdeczne życzenia.
Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

< Powrót

 

0