Title Image

XXXIII Niedziela w ciągu roku

Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku a jednocześnie, ogłoszony przez papieża Franciszka 1. Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Nie miłujmy słowem ale czynem”

 

We wtorek w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Wspominając tamto ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Panu Bogu i szukania Jego woli.

 

W listopadzie szczególnie pamiętajmy o modlitwie za dusze czyśćcowe.

 

W przyszłą niedzielę, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. Tradycyjnie uroczystość  Chrystusa Króla jest świętem Akcji Katolickiej. Organizacja ta, powołana przez papieża Piusa XI w roku 1928, zrzesza osoby pragnące promować i wprowadzać w życie społeczne nauczanie Kościoła w ścisłej współpracy z hierarchią Kościoła. W tym miejscu wyrażamy swoją wdzięczności, za zaangażowanie dla całego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej na czele z panią prezes Zofią Fedor. Bóg zapłać.

 

Akcja Katolicka wraz ze Szkołą Podstawową nr 138 zaprasza dzieci z rodzinami do udziału w III Dzielnicowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Wykonane szopki przynosimy do 10 grudnia(niedziela)  do kościoła. Regulamin i więcej szczegółów znajdziemy w Gazecie Bronowickiej, na stronie internetowej szkoły i naszej parafii oraz w gablotce.

 

We wtorek po mszy św. wieczornej wspólny różanie a po różańcu spotkanie biblijne z ks. prof. Romanem Bogaczem.  W środę o 18.00 msza św. z kazaniem katechizmowym oraz  nowenna do MBNP.

 

Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają na kolejne spotkanie w środę, po Mszy Św. około godziny 19.10 w salce za chórem. Tematem spotkania z cyklu „Jak być katolickim mężczyzną we współczesnym świecie” będzie „Modlitwa”.

 

We czwartek po mszy wieczornej  litania do św. Jana Pawła II a w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Dziś po wieczornej mszy świętej spotkanie Wspólnoty Bliżej Boga w grocie Michała Archanioła pod kościołem. Temat spotkania: Odpusty – po co i dla kogo ta praktyka? Zapraszamy

 

Bóg zapłać za troskę o kościół mieszkańcom rej. Podkamycza. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie świątyni wiernym rej. ul. Hemara. Polecamy modlitwie parafian trwający proces poszukiwania i zatrudnia nowego kościelnego.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 20 XI (poniedziałek) – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Panem Bogiem; jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary;
  • 22 XI (środa) – św. Cecylia (†III wiek), dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych; Z tej okazji składamy życzenia panu Andrzejowi Waśko naszemu organiście, chórowi „Schola Cantorum Mydlincensis” z panią kierowniczką Małgorzatą Jastrzębską, scholii „Jutrzenka” z panią Alicją Wyżga oraz wszystkim, którzy są zatroskanie o muzykę i śpiew w kościele wśród nich pani Halinie Dudek. Bóg zapłać.
  • 24 XI (piątek) – św. Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.

 

 

Przekazujemy słowa serdecznych życzeń dla wszystkich solenizantów i jubilatów
rozpoczynającego się tygodnia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu

 

< Powrót

 

0