Title Image

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatnia niedziela roku kościelnego. Za tydzień, I niedziela adwentu, która rozpoczyna nowy Rok Liturgiczny.

 

Dziś, po wszystkich mszach świętych będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nastąpi Odnowienie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

 

Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Wszystkim zrzeszonym w Parafialnym Oddziale AK składamy podziękowania i życzenia błogosławieństwa Bożego.

 

We wtorek po wieczornej mszy św. różaniec, w środę nowenna do MBNP w czwartek litania do św. Jana Pawła II.

 

W najbliższy czwartek przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, przez ukrzyżowanie. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”.

 

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca  poświęcony wynagrodzeniu NSPJ za nasze grzechy. Okazja do spowiedzi św. w tygodniu pół godziny przed mszą św. a w I piątek od 17.00.

 

Będziemy też przeżywać pierwszą sobotę miesiąca. Na porannej mszy św. modlimy się za małżeństwa o dar potomstwa oraz o szczęśliwe rozwiązanie dla matek w stanie błogosławionym. A na godz. 18.00  zapraszamy  czcicieli Matki Bożej na mszę św. i różaniec fatimski na wynagrodzenie za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

Chorych z posługą sakramentalną kapłani nawiedzą w I piątek i I sobotę od godz. 8.30.

 

Za tydzień w niedzielę o godz. 9.00 zmianka różańcowa, możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej a po wieczornej mszy św., jak co miesiąc, krótkie uwielbienie Jezusa Eucharystycznego.

 

Zapraszamy do włączenia się po raz kolejny do akcji „Paczka dla kombatanta na Kresach”. Dary można składać do 17 grudnia przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Wykaz rzeczy, które znajdą się w paczce jest zamieszczony na plakatach i na ulotkach, które można zabrać pod chórem. Organizatorzy będą przepakowywać zebrane produkty.

 

Dzieci i młodzież naszej parafii, w ramach wolontariatu, pragnie przygotować świąteczne życzenia i symboliczne upominki, dla osób samotnych, chorych, którzy nie mogą modlić się z nami w świątyni. Wiele tych osób, jest nam nie znana. Dlatego prosimy, aby w ciągu dwóch tygodni zgłosić takie osoby w zakrystii lub u ks. Wojciecha.

 

Akcja Katolicka wraz ze Szkołą Podstawową nr 138 zaprasza dzieci z rodzinami do udziału w III Dzielnicowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Wykonane szopki przynosimy do 10 grudnia(niedziela)  do kościoła. Regulamin i więcej szczegółów znajdziemy na stronie internetowej szkoły i naszej parafii oraz w gablotce.

 

Bóg zapłać za troskę o kościół i złożoną ofiarę mieszkańcom rej. ul. Hemara. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie świątyni parafian I rej. ul. Kurozwęckiego. Dziękujemy za prace przy kościele, szczególnie przy porządkowaniu drogi przez park panom: Stefanowi Piotrowskiemu, Andrzejowi Tkaczykowi, Zbigniewowi Klimek oraz Tadeuszowi Łuszczkowi. Dziękujemy również panu Pawłowi Bartusiowi za wykonanie banneru oraz nowych napisów do kościoła i kancelarii.

 

Możemy już zakupić świece w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świece minimum 6 złotych. Wszystko co więcej złożymy przeznaczone będzie dla ubogich i potrzebujących w naszej parafii.

 

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodniu składamy serdeczne życzenia.

Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu

 

< Powrót

 

0