Title Image

Spotkanie POAK 12.grudzień

Wtorkowe Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w dniu 12.12.2017r

Członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej comiesięczne spotkanie poprzedzili udziałem w mszy św. roratniej, odprawionej przez Księdza Proboszcza – Asystenta Kościelnego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

 

 

Spotkanie rozpoczęło się krótką modlitwą poprowadzoną przez Księdza Proboszcza.
Członkowie Akcji Katolickiej zapoznali się z przebiegiem uroczystości święta patronalnego AK Chrystusa Króla Wszechświata. W bieżącym roku mija dwadzieścia lat od reaktywacji Akcji Katolickiej w Archidiecezji Krakowskiej. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w Katedrze Wawelskiej, której przewodniczył Jego Eminencja Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski. Po mszy św. w pochodzie z Wawel do Księży Misjonarzy przeszli na Jubileuszową Galę przybyli zaproszeni Goście i Członkowie Akcji Katolickiej.

 

 

Podczas Jubileuszowej Gali Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Mydlnikach otrzymał Dyplom „Zasłużony dla Akcji Katolickiej”. W uzasadnieniu Kapituła Honorowych Odznaczeń wyróżniła Członków Parafialnego Oddziału za wieloletnią działalność ze szczególnym zaangażowaniem na rzecz Stowarzyszenia i parafii,
za wzorową współpracę z Księdzem Asystentem i społecznością lokalną.

 

 

W dniu 9.12.br. odbyło się zebranie Rady Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Archidiecezji Krakowskiej podczas którego zostały przyjęte: Kalendarium i Kierunki Działania AK AK na 2018r.
Ksiądz Proboszcz – Asystent Parafialnego Oddziału i Członkowie AK otrzymali życzenia świąteczne do Asystenta Kościelnego AK AK Ks. kan. Mirosława Dziedzica i Prezes DIAK Grażyny Kominek.

 

 

Parafialny Oddział AK zamówił msze święte w następujących intencjach:

– w intencji ks. Proboszcza w dniu patrona 4.03. godz.12 (niedziela)
– w intencji naszych Kapłanów w dzień 29.03. godz.18 (Wielki Czwartek)
– w intencji ks. Wikarego w dniu patrona 22.04 godz.18 (niedziela)
– w intencji ks. Jana w odpust parafialny 24.06 godz.12(odpust)
– w intencji żyjących członków AK i zmarłych 13.11. godz.18 (wtorek)

 

Ustalono Listę osób, które otrzymają paczki świąteczne oraz Listę osób, do których skierowane będą życzenia świąteczne. Przygotowaniem i dostarczeniem paczek sfinansowanych przez  naszą parafię  zajmą się następujące osoby: Krystyna Piotrowska, Elżbieta Sowa, Władysława Gawlik, Anna Kotek, Halina Klimek, Tadeusz Łuszczek, Józef Majerski.

 

Podczas rozdawania nagród dla uczestników III Konkursu Szopek w niedzielę 17.12.br po mszy św. o godz.10.30 będą pomagały następujące osoby: Halina Klimek, Anna Kotek, Mieczysław Żurek, Zofia Fedor, Elżbieta Sowa, Wanda Sikora.

 

Dyskutowano na temat Kolędników Misyjnych dla których pani Elżbieta Sowa zaproponowała użyczenia gwiazdy.
Zaproponowano zorganizowanie spotkania opłatkowego dla Róż Różańcowych.
Tradycyjne spotkanie opłatkowe Akcji Katolickiej odbędzie się 27 stycznia.

 

Wypełniając podjęte zobowiązanie Członkowie Akcji Katolickiej będą uczestniczyć w oprawie liturgicznej na mszy św. w dniu 7 stycznia 2018r. o godz. 9.00

  • I czytanie Pani Elżbieta Sowa,
  • II czytanie Pani Halina Klimek,
  • modlitwa wiernych Pan Feliks Fedor,
  • dary ofiarne  Pani Janina Łuszczek i Pan Robert Górecki.

 

W dzisiejszym spotkaniu uczestniczył nasz Ksiądz Wojciech Wikariusz.

Zofia Fedor
Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej

0