Title Image

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją, św. Józefem i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.

 

Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.

 

W tym tygodniu już ostatnia okazja, aby uczestniczyć we mszy św. roratnej o godz. 18.00.

 

Po mszy św. o godz. 10.30 ogłoszenie wyników III Dzielnicowego Konkurs Szopek Bożenarodzeniowych.

 

We wtorek podczas rorat harcerze przekażą nam światełko z groty Narodzenia Jezusa w Betlejem.

 

Zachęcamy, aby jak najlepiej przygotować się duchowo do nadchodzących świąt. Spowiedź w tygodniu półgodziny przed mszą św., a dodatkowo w czwartek od 7.30 do 9.00 i od 16.30 do 20.00 z przerwą na mszę roratnią. Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatni dzień Adwentu.

 

Do chorych udamy się w sobotę od godz. 8.30. Prosimy o zapisanie chorych w zakrystii, których nie odwiedzamy na I piątek lub I sobotę.

 

W rozpoczynającym się tygodniu młodzi wolontariusze – uczniowie naszej szkoły będą odwiedzać niektóre domy i przekazywać życzenia świąteczne od naszej wspólnoty parafialnej. Jest to wyraz jedności  z chorymi, samotnymi, starszymi.

 

Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. będą tylko do południa. Nie będzie mszy św. o godz. 18.00.

 

w przyszłą niedzielę na mszy o godz. 10.30 poświęcenie figurek Dzieciątka Jezus.

 

Zachęcamy do właściwego chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego i świąt Bożego Narodzenia oraz pielęgnacji  tradycji i zwyczaju dzielenia się opłatkiem, wspólnej modlitwy z odczytaniem fragmentu Ewangelii oraz śpiewu kolęd. Zachęcamy zachować również wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w dzień wigilijny.

 

Zachęcamy do nabywania opłatków i świec na stół wigilijny. Bóg zapłać za złożone dary w ramach akcji  „Paczka dla Kombatanta na Kresach”.

 

Dziękujemy również za dzisiejszą składkę inwestycyjną. W tym tygodniu udało się wykonać część prac pielęgnacyjnych w parku kościelnym.
Na Mszę Świętą  – Pasterkę – w noc Bożego Narodzenia zapraszamy o godz. 24.00.

 

Bóg zapłać za troskę o kościół i złożoną ofiarę na dekorację świąteczną mieszkańcom: rej. ul. Dolińskiego oraz rej. Zakliki, ul. Na Nowinach i Długoszowskiego, rej. Cmentarza, I rej. ul. Balickiej oraz rej. ul. Brzezińskiego. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie świątyni parafian rej. Zakliki.

Prasa katolicka ma swoje nowe miejsce w kościele, ofiary za gazety składamy do skarbonki przy św. Antonim

 

Otaczamy naszymi modlitwami solenizantów i jubilatów tego tygodnia wraz z ich rodzinami.

 

 

Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłych, śp. Jadwigę Czuba i Tadeusza Pytel, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek…

 

< Powrót

 

0