Title Image

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Przed błogosławieństwem modlitwa za rodziny.

 

Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas  nabożeństwa o godz. 17.30 chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski. Po nabożeństwie msza św.

 

Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. To również dzień modlitw o pokój na świecie.

 

Przez cały styczeń w tygodniu, z wyjątkiem sobót, niedziel i Trzech Króli msza św. wieczorna jest odprawiana o godz. 16.00

 

We wtorek wspomnienie św. Bazylego Wielki i św. Grzegorz z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. Po mszy wieczornej wspólny różaniec. Po różańcu zapraszam na krótkie spotkanie wszystkich zelatorów.

 

W środę wspominamy Najświętsze Imię Jezus. Pamiętajmy o zapewnieniu samego Pana Jezusa, który powiedział: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: o cokolwiek byście prosili Ojca, da wam w imię moje”. Zachęcamy do odmówienia Litanii do Imienia Jezus. Msza św. z nowenną do MBNP o godz. 16.00

 

W pierwszy czwartek miesiąca będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Okazja do adoracji Najśw. Sakramentu od 7.30 do 16.00 przy głównym ołtarzu. Zapraszamy

 

W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata, a w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18.00 chcemy uczcić Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Po mszy św. różaniec fatimski. Okazja do spowiedzi w tygodniu pół godziny przed mszą św.

 

W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli. Msze święte w porządku niedzielnym. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą na drzwiach naszych mieszkań nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach K + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2018, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom. Takie oznakowanie drzwi naszych domów są świadectwem wiary wobec innych. W tym dniu będzie można nabyć, za dowolną ofiarę kadzidło. Zebrane fundusze są przeznaczone na wakacyjny wyjazd ODB.

 

W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci, dziękujmy dzieciom z ODB za misyjne kolędowanie i zebranie na pomoc dzieciom w Syrii i w Libanie 900 zł. 6 stycznia zapraszamy do udziału w orszaku Trzech Króli, który rozpocznie się o godz. 10.15. od bramy apostołów św. Piotra i Pawła.  Mile widziane stroje królewskie i korony na głowach.

 

W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Po mszy o godz. 9.00 zmianka różańcowa i okazja skorzystania z biblioteki parafialnej a po wieczornej mszy św. adoracja i uwielbienie  Jezusa Eucharystycznego.

 

Bóg zapłać za troskę o kościół i złożoną ofiarę na dekorację świąteczną mieszkańcom I rej. ul. Balickiej W tym tygodniu prosimy o przygotowanie świątyni parafian II rej. ul. Balickiej. Proponujemy sprzątanie w piątek.

 

Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych, których msze pogrzebowe odbędą się w tym tygodniu: śp. Maria Wójcik wtorek godz. 12.00 i śp. Maria Kender środa godz. 12.20 Batowice. Wieczny odpoczynek…

 

 

Niech rozpoczynający się Rok Pański 2018 dla nas wszystkich,
dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej
i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym.

 

 

< Powrót

 

0