Title Image

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

Gdy Chrystus przyjął chrzest od Jana w Jordanie, sam Bóg Ojciec dał świadectwo: „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie”. Każdy, kto przyjął sakrament chrztu św., staje się dzieckiem Bożym. Dzisiaj odnowiliśmy nasze przymierze z Bogiem, przypieczętowane łaską chrztu św.

 

Z racji I niedzieli miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu a po wieczornej mszy św. modlitwa uwielbienia Jezusa. Zapraszamy.

 

Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, (Matki Bożej Gromnicznej) 2 lutego.

 

Po mszy św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa oraz możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.

 

Przez wszystkie niedziele stycznia po mszy św. o godz. 10.30 zapraszamy do wspólnego z dziećmi i rodzicami kolędowanie przy szopce betlejemskiej.

 

Przez cały styczeń w tygodniu, z wyjątkiem soboty niedzieli msza św. wieczorna jest o godz. 16.00

 

We wtorek po mszy wspólny różaniec, w środę  msza św. z kazaniem katechizmowym i nowenną do MBNP o godz. 16.00 w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają na kolejne spotkanie w środę, 10.01.2018 około godziny 19.10 w salce za chórem. Tematem kolejnego spotkania z cyklu „Jak być katolickim mężczyzną we współczesnym świecie” będzie „Bezwarunkowa miłość Boga”

 

Zapraszamy do modlitwy, przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II w intencji Ojczyzny 11 stycznia – czwartek o godz. 16.00.

 

Dziękujemy za zaangażowanie w Orszaku Trzech Króli, za udział i przygotowanie odpowiednich strojów.

 

Serdecznie zapraszamy dotychczasową Radę Parafialną oraz nową tworzącą się radę – w sobotę na mszę wieczorną a po mszy św. na spotkanie opłatkowe na plebanii.

 

Bóg zapłać za troskę o kościół i złożoną ofiarę mieszkańcom II rej. ul. Balickiej W tym tygodniu prosimy o przygotowanie świątyni parafian rej. ul. Godlewskiego i Balickiej.

 

 

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia.
Parafianom i gościom  życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.  

 

 

 

< Powrót

 

0