Title Image

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Trwamy ze wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi na świecie w tradycyjnej modlitwie o jedność chrześcijan. Tydzień modlitw zakończy się w czwartek, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

 

Dziś z racji III niedzieli miesiąca składka inwestycyjna za którą serdecznie dziękujemy. Wszystko wskazuje na to, że  od jutra (poniedziałku) rozpoczną się prace kamieniarskie przy ołtarzu chrzcielnym św. Jana Pawła II. Za utrudnienia przepraszamy. Dziś również po wieczornej mszy św. spotkanie wspólnoty „Bliżej Boga”

 

We wtorek po mszy wspólny różaniec, w środę  msza św. z kazaniem katechizmowym i nowenną do MBNP w czwartek litania do św. Jana Pawła II a w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

Spotkanie biblijne z ks. prof. Romanem Bogaczem we wtorek o godz. 19.00.

 

Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają na spotkanie w środę, 24.01. o godzinie 19.00 w salce za chórem. Temat kolejnego spotkania – „Nawrócenie”

 

W piątek przypada w Kościele w Polsce Dzień Islamu. Prośmy jedynego Boga, który na różne sposoby objawia się ludziom, o pokój i braterstwo w świecie.

 

Dziękujemy ks. Wojciechowi, rodzicom oraz dzieciom za przygotowanie  „Jasełek u Pani Hrabiny”. Słowa wdzięczności kierujemy również do kierownictwa Klubu Kultury Mydlniki oraz wszystkich zaangażowanych w to przedsięwzięcie. Bóg zapłać.

 

W sobotę po mszy św. o godz. 18.00 spotkanie opłatkowe dla Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej oraz dla Chóru „Schola Cantorum Mydlnicensis”

 

W przyszłą niedzielę rozpoczęcie nabożeństwa 40-godzinnego, które potrwa przez trzy kolejne niedziele. Po mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja do wieczornej mszy św.

 

Zapraszamy do adoracji:

na godz. 13:00 rej. ul. Balickiej – Godlewskiego, oś. ARDOM, rej. II ul. Balickiej;

na godz. 14:00 rej. ul. Na Nowinach i Długoszowskiego, rej. I ul. Balickiej, ul. Łupaszki;

na godz. 15:00 rej. ul. Wierzyńskiego i Myczkowskiego, rej. ul. Zakliki, rej. ul. Dolińskiego, rej. ul. Hemara;

na godz. 16:00 rej. Centrum i ul. Darowskiego, rej. Cmentarza, rej. ul. Brzezińskiego;

na godz. 17:00 rej. I i II ul. Kurozwęckiego, rej. Podkamycze, rej. Rząski.

Znajdźmy czas na osobiste spotkanie z Jezusem Eucharystycznym, przepraszając i prosząc o dobre przeżywanie każdego dnia naszego życia chrześcijańskiego.

 

Bóg zapłać za troskę o kościół i złożoną ofiarę mieszkańcom rej. ul. Na Nowinach i Długoszowskiego. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie świątyni parafian ul. Wierzyńskiego i Myczkowskiego.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 24 I (środa) – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy.
 • 25 I (czwartek) – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan.
 • 26 I (piątek) – święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.

 

W tym tygodniu kończymy czas kolędy. Podajemy plan oraz termin tzw. kolędy uzupełniającej dla tych parafian, którzy z różnych przyczyn nie mogli przyjąć wizyty duszpasterskiej w wyznaczonym czasie. Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

22. stycznia. Poniedziałek

 • Godz. 17:00 – ul. Godlewskiego od początku do b. nr 10
 • Godz. 17:00 – ul. Godlewskiego od nr 11 do końca oraz ul. Gradowa

23. stycznia. Wtorek

 • Godz. 17:00 – ul. Balicka od 125 do 241 (numery nieparzyste)
 • Godz. 17:00 – kolęda uzupełniająca

24. stycznia. Środa

 • Godz. 17:00 – kolęda uzupełniająca
 • Godz. 17:00 – kolęda uzupełniająca

27. stycznia. Sobota

 • Godz. 9:00 – Rząska: ul. Krzyżowa od nr 60 ul. Kamienna i ul. Balicka od nr 2
 • Godz. 9:00 – Szczyglice ul. Krakowska (nr 2,4 i 6) Balice: ul. Podkamycze i Pięciu Stawów. Rząska, ul. Balicka i ul. Topolowa nr 47 i 49

Godziny podkreślone ks. Krzysztof Bogdał pozostałe ks. Wojciech

 

 

Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Szczególne życzenia dla wszystkich seniorów z okazji Dnia Babci Dziadka. Szczęść Boże.

 

< Powrót

 

0