Title Image

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

 

Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.

 

Dziaj rozpoczęcie nabożeństwa 40-godzinnego, które potrwa przez trzy kolejne niedziele. Po mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja do wieczornej mszy św. Znajdźmy czas na osobiste spotkanie z Jezusem Eucharystycznym, przepraszając i prosząc o dobre przeżywanie każdego dnia naszego życia chrześcijańskiego.

 

Od 1 lutego msza św. wieczorna, w tygodniu o godz. 18.00.

 

W środę wspominając św. Jan Bosko (1815-1888), włoskiego kapłana, apostoła młodzieży, założyciela zgromadzeń salezjańskich zapraszamy na msz św. z nowenną do MBNP o godz. 16.00

 

W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa a  po mszy spotkanie do bierzmowania uczniów z klasy VI. W związku pracami w kościele nie będzie całodziennej adoracji Najśw. Sakrament

 

W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi w tygodniu pół godziny przed msza św. i dodatkowo w I czwartek i I piątek od godz. 17.00.

 

2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Na rozpoczęcie każdej mszy św. pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka na zakony kontemplacyjne.

 

W piątek po wieczornej mszy św. na plebanii spotkanie rady parafialnej.

 

W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi. Na mszy św. o godz. 7.00 modlimy się o dar potomstwa dla małżeństw oraz szczęśliwe rozwiązanie i błogosławieństwo dla matek a o godz. 18.00 msza św. i nabożeństwo fatimskie. W tym dniu z okazji wspomnienia św. Błażeja można przyjąć specjalne błogosławieństwo na porannej mszy św. z prośbą by Bóg zachował nas od choroby gardła. Będzie tez poświęcenie jabłek.

 

Do chorych z posługą sakramentalną kapłan przyjdzie w I piątek od godz. 10.00 (ze względu na msze św. ) i w I sobotę od 8.30. W przyszłą niedzielę zmianka różańcowa po mszy o godz. 9.00 i możliwość skorzystania z biblioteki.

 

Bóg zapłać za składkę inwestycyjną z ubiegłej niedzieli. Średnia składka na inwestycje, składana przez uczestników liturgii wacha się w granicach pięciu tysięcy złotych. (raz troszkę więcej raz mniej). W kościele, na filarze jest również skarbonka z przeznaczeniem na inwestycje (Ofiara na potrzeby kościoła).  Trwają prace przy ołtarzu chrzcielnym św. Jana Pawła II a w tym tygodniu rozpoczną się prace przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego. Prace wykonuje firmy kamieniarska p. Grzegorza Cekiery.

 

Zakończyliśmy kolędę. Dziękujemy za Waszą gościnność, za ciepłe i serdeczne przyjęcie kapłanów w Waszych  mieszkaniach – domach, a także za podjęte tematy dotyczące życia naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary z których część przeznaczona jest na utrzymanie kapłanów w naszej parafii oraz na Uniwersytet JPII, seminarium i kapłanów na emeryturze. Dziękujemy ks. Krzysztofowi Bogdałowi – wiceoficjałowi Sądu Metropolitalnego  za pomoc w kolędzie.

 

W tym tygodniu prosimy o przygotowanie świątyni parafian rej. Centrum i ul. Darowskiego.

 

 

Niech Jezus, Święty Boży, ochrania i strzeże solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

 

Od niedzieli 28.01 rozpocznie się tzw. nabożeństwo 40-godzinne, które potrwa przez trzy kolejne niedziele. Po mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja do wieczornej mszy świętej.

 

Zapraszamy mieszkańców do adoracji:

 

 • na godz. 13:00
  ul. Balickiej – Godlewskiego, oś. ARDOM,
  rej. II ul. Balickiej;
 • na godz. 14:00
  ul. Na Nowinach i Długoszowskiego, rej. I ul. Balickiej,
  ul. Łupaszki;
 • na godz. 15:00
  ul. Wierzyńskiego i Myczkowskiego, rej. ul. Zakliki,
  rej. ul. Dolińskiego, rej. ul. Hemara;
 • na godz. 16:00
  Centrum i ul. Darowskiego, rej. Cmentarza,
  rej. ul. Brzezińskiego;
 • na godz. 17:00
  I i II ul. Kurozwęckiego, rej. Podkamycze, rej. Rząski.

 

Znajdźmy czas na osobiste spotkanie z Jezusem Eucharystycznym, przepraszając i prosząc o dobre przeżywanie
każdego dnia naszego życia chrześcijańskiego.

 

< Powrót

 

0