PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Pan Jezus przyszedł dzisiaj do nas, tak jak do domu Szymona i Andrzeja, z darem uzdrowienia i duchowego uwolnienia. On wciąż szuka tych, którzy potrzebują Jego pomocy. Bądźmy Mu za to wdzięczni. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca Adoracja Jezusa Eucharystycznego, na zakończenie mszy św..

Zmianka różańcowa po mszy o godz. 9.00 i możliwość skorzystania z biblioteki.

We wtorek po mszy wieczornej wspólny różaniec w środę msza św. min. w intencji dusz wypominanych w naszym kościele z nowenną o godz. 18.00 W czwartek litania do św. Jana Pawła II a w piątek po wieczornej mszy św.  koronka do Bożego miłosierdzia.

W kolejną niedzielę, przed Wielkim Postem zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu po mszy św. o godz. 12.00 do 17.45.00. Program adoracji na plakatach oraz stronie internetowej.

W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Odpust w Parafii Księży Misjonarzy o godz. 12.30.

Msza święta z udzieleniem sakramentu chorych oraz błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, ze względów duszpasterskich będzie odprawiona w sobotę (10.02) o godz. 11.00. Zachęcamy rodziny, aby pomogły chorym i starszym krewnym w dotarciu do świątyni. Sakrament namaszczenia mogą przyjąć osoby chore i w podeszłym wieku, będące w stanie łaski uświęcającej. O godz. 10.30 możliwość spowiedzi św.

W przyszłą niedzielę, 11 lutego w roku Jubileuszu Stulecia Odzyskania Niepodległości na mszy św. o godz.18.00 oraz podczas nabożeństwa będziemy się modlić, wraz z naszym Chórem  „Scholą Cantorum Mydlnicensis” za naszą Ojczyznę. Zapraszamy

Bóg zapłać za troskę o kościół mieszkańcom rej. Centrum i ul. Darowskiego. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie świątyni parafian rej. ul. Brzezińskiego. Parafia poszukuje pań, które chciałyby, odpłatnie sprzątać nasz kościół. Szczegóły u księdza proboszcz.

Przepraszamy za utrudnienia wynikłe z prowadzonych prac kamieniarskich przy ołtarzach bocznych w naszym kościele.

Podajemy Skład Duszpasterskiej Rady Parafialnej

Ks. KLIMCZAK Kazimierz zam. ul. Hemara
Ks. WYLEGAŁA Wojciech zam. ul. Hemara
Pani CACH Małgorzata zam. ul. Kurozwęckiego
Pani CZEPIGA Elżbieta zam. ul. Darowskiego
Pan FABIAŃCZYK Tomasz zam. ul. Myczkowskiego
Pan FEDOR Feliks zam. ul. Balicka
Pani GAWLIKOWSKA Ewa zam. Rząska ul. Balicka
Pan KOTEK Marcin zam. ul. Długoszowskiego
Pan LIS Stanisław zam. ul. Balicka
Pan ŁUSZCZEK Tadeusz zam. Szczyglice ul. Krakowska
Pan MORYS Leszek zam. ul. Balicka
Pan NIZIOŁEK Adam zam. ul. Balicka
Pan RADZISZEWSKI Michał zam. ul. Łupaszki
Pan SZCZEPANIK Jan zam. ul. Balicka
Pan WALCZYK Tomasz zam. ul. Darowskiego
Pan WAŚKO Andrzej zam. ul. Na Polach

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

5 II  (poniedziałek) – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii, patronka kobiet karmiących i w chorobach piersi. Zgodnie z tradycją, po każdej mszy św., pobłogosławimy chleb i sól.

6 II (wtorek) – św. Paweł Miki (1565-1597) i Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii.

10 II (sobota) – św. Scholastyka (zm. 547 r.), rodzona siostra i naśladowczyni św. Benedykta, założycielka żeńskich klasztorów benedyktyńskich.

Solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych, a szczególnie zdrowia duszy i ciała.

Po mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do wieczornej mszy świętej.

Zapraszamy mieszkańców do adoracji:

• na godz. 13:00
    ul. Balickiej – Godlewskiego, oś. ARDOM,
    rej. II ul. Balickiej;
  • na godz. 14:00
    ul. Na Nowinach i Długoszowskiego, rej. I ul. Balickiej,
    ul. Łupaszki;
  • na godz. 15:00
    ul. Wierzyńskiego i Myczkowskiego, rej. ul. Zakliki,
    rej. ul. Dolińskiego, rej. ul. Hemara;
  • na godz. 16:00
    Centrum i ul. Darowskiego, rej. Cmentarza,
    rej. ul. Brzezińskiego;
  • na godz. 17:00
    I i II ul. Kurozwęckiego, rej. Podkamycze, rej. Rząski.

Znajdźmy czas na osobiste spotkanie z Jezusem Eucharystycznym, przepraszając i prosząc o dobre