Title Image

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

NMP z Lourdes

 

Chrystus, który oczyścił trędowatego i przywrócił mu nie tylko zdrowie, ale też godność dziecka Bożego, pragnie każdego z nas oczyszczać z trądu naszych grzechów. Trzeba tylko przyjść do Niego i o to poprosić.

 

W ostatnią niedzielę, przed Wielkim Postem zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu po mszy św. o godz. 12.00 do 17.45.00. Program adoracji na plakatach oraz stronie internetowej.

 

Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i  cierpiących. W naszym kościele wczoraj przeżywaliśmy to wydarzenie podczas mszy św. o godz. 11.00. Udzielono 41 osobom sakramentu namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.

 

Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.

 

Przeżywając  Jubileusz Stulecia Odzyskania Niepodległości, dzisiaj na mszy św. o godz.18.00 oraz podczas nabożeństwa będziemy się modlić, wraz z Chórem  „Scholą Cantorum Mydlnicensis” za naszą Ojczyznę.

 

W poniedziałek po mszy św. wieczornej spotkanie biblijne z ks. prof. Romanem Bogaczem. We wtorek po mszy św. i różańcu odbędzie się spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej a w środę po nowennie ok. godz. 19.10 mężczyźni Św. Józefa zapraszają na spotkanie w salce za chórem. Temat: „Nasza skłonność do grzechu”.

 

W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 oraz 18.00 z nowenną do MBNP oraz o godz. 20.00. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec i tradycyjnie w wigilię Bożego Narodzenia i Wielką Sobotę. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia. W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem.

 

Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga krzyżowa w piątek o godz. 17.15 i o 20.00 oraz w niedzielę o 16.00. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.00

 

Od środy do niedzieli z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas.

 

Bóg zapłać za troskę o kościół i złożoną ofiarę mieszkańcom rej. ul. Brzezińskiego. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie świątyni parafian rej. Cmentarza. Parafia poszukuje osób, które chciałyby, odpłatnie sprzątać nasz kościół.

 

Przepraszamy za utrudnienia wynikłe z prowadzonych prac przy ołtarzach bocznych w naszym kościele.

 

 

Chrystus przywracający nam czystość serca
niech wspiera szczególnie solenizantów i jubilatów tego tygodnia.
Szczęść Boże!

 

 

W niedzielę po mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja do wieczornej mszy świętej.

Zapraszamy mieszkańców do adoracji:

na godz. 13:00 rej. ul. Balickiej – Godlewskiego, oś. ARDOM, rej. II ul. Balickiej;
na godz. 14:00 rej. ul. Na Nowinach i Długoszowskiego, rej. I ul. Balickiej, ul. Łupaszki;
na godz. 15:00 rej. ul. Wierzyńskiego i Myczkowskiego, rej. ul. Zakliki, rej. ul. Dolińskiego, rej. ul. Hemara;
na godz. 16:00 rej. Centrum i ul. Darowskiego, rej. Cmentarza, rej. ul. Brzezińskiego;
na godz. 17:00 rej. I i II ul. Kurozwęckiego, rej. Podkamycze, rej. Rząski.

Znajdźmy czas na osobiste spotkanie z Jezusem Eucharystycznym, przepraszając i prosząc o dobre przeżywanie każdego dnia naszego życia chrześcijańskiego.

< Powrót

 

0