Title Image

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 • W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.

 

 • Abp Marek Jędraszewski zaprasza wszystkich wiernych Archidiecezji krakowskiej, szczególnie mieszkańców Krakowa, na pielgrzymowanie do kościołów stacyjnych. Wykaz kościołów znajdziemy w gablocie parafialnej oraz stronie internetowej naszej parafii.

 

 • Zapraszamy na nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.15 i 20.00, oraz w niedzielę o godz. 16.00 a na Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.00.

 

 • Dzisiaj po wieczornej mszy świętej spotkanie wspólnoty Bliżej Boga. Temat: Przykazania kościelne i praktyka pokuty.

 

 • We wtorek po mszy wieczornej wspólny różaniec, w środę zapraszamy na mszę św. z nowenną do MBNP w czwartek święto Katedry św. Piotra Apostoła modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II a w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

 • Już dzisiaj informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczną się w czwartą niedzielę Wielkiego Postu (11. marca).

 

 • Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

 

 • Bóg zapłać za troskę o kościół mieszkańcom rej. Cmentarza. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie świątyni parafian rej. Rząski. Parafia poszukuje osób, które chciałyby, odpłatnie sprzątać nasz kościół.

 

 • Bóg zapałać za dzisiejszą składkę na inwestycje zawiązane z ołtarzami w naszym kościele oraz  na Centrum JP II.

 

 • Za tydzień Stowarzyszenie charytatywne „Dobrosław” przeprowadzi Akcję dla Krzysia …

 

 • Pamiętamy o solenizantach i jubilatach, których polecamy Bożej opiece.

 

 • Parafia składa serdeczne podziękowania za wieloletnią (przeszło 25. lat) służbę przy ołtarzu kościelnemu panu Józefowi Majerskiemu życząc Mu Bożego błogosławieństwa, opieki MBNP i długich lat życia w zdrowiu. Msza św. dziękczynna zostanie odprawiona dziś o godz. 9.00.

 

 • Z naszej parafii pożegnaliśmy śp. Bernadetę Kowalik a w najbliższy wtorek o godz. 12.00 msza św. pogrzebowa, poprzedzona modlitwą różańcową za śp. Adama Adamskiego z ul. Myczkowskiego. Dobry Jezu a nasz Panie …

 

< Powrót

 

0