Title Image

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Święto Św. Kazimierza, królewicza, patrona archidiecezji

 

W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

Dziś po mszy o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej a po wieczornej mszy św. zapraszamy na Uwielbienie Jezusa Eucharystycznego.

 

W poniedziałek po wieczornej mszy św. spotkanie biblijne z ks. prof. Romanem Bogaczem. Zapraszamy

 

We wtorek po mszy wieczornej wspólny różaniec oraz spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, w środę zapraszamy na mszę św. z nowenną do MBNP w czwartek modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II a w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Zapraszamy na drogę krzyżową w piątek o godz. 17.15 i 20.00 a w niedzielę o godz. 16.00  oraz na gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.00.

 

W czwartek, 8 marca pamiętajmy o modlitwie za wszystkie kobiety.

 

Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne pod hasłem „Narodzić się na nowo z wody i Ducha Świętego”, które poprowadzi o. Wiesław Wiśniewski TDŚ oraz Bracia z Towarzystwa Ducha Świętego przedstawiciele nowej wspólnoty zakonnej wyrosłej ze starych korzeni charyzmatu i duchowości Zakonu Ducha Świętego. Plan rekolekcji znajdziemy na plakatach oraz stronie internetowej i gazetce parafialnej – Zobacz plan rekolekcji.

 

Za tydzień 11.03 na mszy świętej o godz. 18.00 wraz z Chórem będziemy się modlić za naszą Ojczyznę.

 

Bóg zapłać za troskę o kościół mieszkańcom rej. Łupaszki. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie świątyni parafian rej. Podkamycze.

 

Słowo podziękowań od Stowarzyszenia „Dobrosław” za złożoną tydzień temu ofiarę (1325).

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która umieszczona jest na regale pod chórem.

 

 

Wszystkich solenizantów i jubilatów polecamy Panu Bogu w naszych modlitwach.

 

< Powrót

 

0