IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Bóg zapłać za troskę o kościół mieszkańcom rej. Łupaszki. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie świątyni parafian rej. Podkamycze.

Słowo podziękowań od Stowarzyszenia „Dobrosław” za złożoną tydzień temu ofiarę (1325).

Dzisiaj, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne pod hasłem „Narodzić się na nowo z wody i Ducha Świętego”, które poprowadzi o. Wiesław Wiśniewski TDŚ oraz Bracia z Towarzystwa Ducha Świętego. Módlmy się o otwartość na słowo Boże i błogosławione owoce tego świętego czasu.

Program rekolekcji:

• Dzisiaj na wszystkich mszach i gorzkich żalach kazanie rekolekcyjne.
  • Poniedziałek i wtorek nie msz mszy o 7.00 tylko o godz. 9.00 i 18.00 z kazaniem a godz. 20.00 modlitwa uwielbienia z nauką dla ludzi młodych i tych którzy nie mogli uczestniczyć w innych godzinach. Dzieci ze Szkoły Podstawowej kl. I – III o 10.45 a starsze o 11.45.
  • Środa – dzień spowiedzi od 8.00 – 9.00 oraz 16.30 – 20.00 (z przerwą o 18.00).
    Msze w tym dniu o godz. 7.00 (bez kazania) oraz z kazaniem o 9.00, 11.45 (dla starszych dzieci), o 18.00 i 20.00. Na mszach składka na rekolekcje.

Dzisiaj z racji 11 dnia miesiąca na mszy świętej o godz. 18.00 wraz z Chórem będziemy się modlić za naszą Ojczyznę.

We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.

W środę o godz. 18.00 msza św. z nowenną do MBNP w czwartek modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II a w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 17.15 ( z udziałem dzieci) i 20.00 oraz w niedzielę o 16.00, a gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.00.

Bóg zapłać za troskę o kościół oraz ofiarę na kwiaty do Bożego grobu mieszkańcom rej. Podkamycza. Od przyszłego tygodnia do wakacji troskę o czystości, na czas próbny podejmie jedna osoba. Przypominamy o składaniu ofiar na utrzymanie kościoła i kwiaty bądź to do skarbonki w kościele bądź u pań rejonowych. Bóg zapłać.

Bóg zapłać za ofiarę na kościół w wysokości 2200 zł. mieszkańcom osiedla „ARDOM”. Za tydzień III niedziela miesiąca składka inwestycyjna.

Ogłaszamy XIII Parafialny Konkurs na Palmę Wielkanocną w Dzielnicy VI. Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Palmową 25.03 po mszy św. dla dzieci o godz. 10.30, zgłaszanie palm do konkursu przed mszą św. w godz. 9.45 do 10.20. Zobacz więcej informacji.

Solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych.