Title Image

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

W piątą niedzielę Wielkiego Postu w kościele zasłaniamy krzyże. Skupiamy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali. Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze nie uczestniczyli w tych nabożeństwach. Gorzkie żale w niedzielę o 17.00 poprzedzone drogą krzyżową o 16.00, natomiast w piątek droga krzyżowa o godz. 17.15 lub 20.00.

 

 

 • Dzisiaj po wieczornej mszy świętej spotkanie wspólnoty Bliżej Boga. Temat: Doświadczenia i pokusy w życiu chrześcijanina. Przykład Hioba.

 

 • Przeżyliśmy czas rekolekcji wielkopostnych. Dziękujemy za Waszą obecność i złożoną ofiarę dla Wspólnoty Ducha Świętego. Wracajmy do usłyszanych słów i rozważajmy je. Można je odsłuchać ze strony internetowej naszej parafii – mydlniki.diecezja.pl

 

 • Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Na mszach świętych będziemy zawierzać mężów i ojców św. Józefowi.

 

 • We wtorek po mszy wieczornej wspólny różaniec, w środę zapraszamy na mszę św. z nowenną do MBNP w czwartek modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II a w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

 • W środę po nowennie spotkanie Rady Parafialnej na plebani.

 

 • W czwartek o godz. 19.00 w kościele, próba czytających komentarze, czytania, śpiewających psalmy w Triduum Paschalne. Teksty można odebrać w zakrystii.

 

 • Za tydzień Niedziela Palmowa. Uroczyste poświęcenie palm, tradycyjnie przy bramie przed mszą św. o godz. 10.30 i procesja do kościoła z udziałem dzieci. Po Mszy św. przed kościołem ogłoszenie wyników XIII parafialnego konkursu palm wielkanocnych i rozdanie nagród ufundowanych przez Radę Dzielnicy VI. Bóg zapłać Akcji Katolickiej naszej parafii i Szkole Podstawowej nr 138 za patronat nad tym wydarzeniem. Szczegóły konkursu na plakatach oraz stronie internetowej.

 

 • W naszym kościele posługujemy w konfesjonale w tygodniu pół godziny przed mszą św.

 

 • Chorych z posługą sakramentalną na Triduum Paschalne odwiedzimy w sobotę od godz. 9.00

 

 • Bóg zapałać za dzisiejszą, inwestycyjną składkę oraz za ofiarę na kwiaty do Grobu Bożego mieszkańcom II rej. ul. Balickiej.

 

 • W piątek o godz. 21. 00 Msza Święta na rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Mydlnik do Czernej. Zapraszamy do wzięcia udziału. Zapisy na stronie EDK – edk.org.pl

 

OBCHODY WIELKIEGO TYGODNIA W NASZEJ PARAFII 2018 ROK

 

Niech św. Józef opiekuje się solenizantami i jubilatami rozpoczynającego się tygodnia.

 

 

 

 

 

< Powrót

 

0