Title Image

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY

Dzisiaj i przez cały tydzień oktawy Wielkanocy Kościół świętuje największe i podstawowe prawdy naszej chrześcijańskiej wiary. Włączmy się także całym sercem w przeżywanie wielkanocnej radości.

 

Dzisiaj modlimy się i wspieramy finansowo katolickie uczelnie wyższe i wydziały teologiczne w Polsce, szczególną troską otaczamy Uniwersytet Jana Pawła II.

 

Dzisiaj przypada 13. rocznica przejścia do domu Ojca papieża Polaka św. Jana Pawła II. Dziękujmy Bogu za jego życie i dzieło. Módlmy się za jego wstawiennictwem w intencjach Ojca Świętego i całego Kościoła.

 

Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

W tygodniu wielkanocnym przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Uczcijmy te dni przez przyjęcie Komunii św. i udział w nabożeństwach. Wszystkie Msze Święte będą sprawowane z modlitwami ku czci Chrystusa zmartwychwstałego. W I sobotę rano będziemy się modlić o dar potomstwa dla małżeństw i szczęśliwe rozwiązanie dla matek w stanie błogosławionym a wieczór zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.

 

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie ciemnicy, grobu i procesji rezurekcyjnej, wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia Triduum Paschalnego miała piękną i godną oprawę. Dziękuję ks. Wojciech, szafarzom Eucharystii p. Markowi i p. Tomaszowi, lektorom i ministrantom, kościelnym p. Tadeuszowi i p. Jurkowi, organiście p. Andrzejowi oraz p. Piotrowi. Dziękuję Chórowi z kierowniczką p. Małgorzatą oraz Różom Różańcowym, Akcji Katolickiej, Radzie Parafialnej, wspólnocie Bliżej Boga i mężczyznom św. Józefa. Wszystkim którzy podjęli psalmy i czytania. Dziękuję wszystkim czuwającym w kościele przez te dni, dziękuję harcerzom, scholi, dzieciom ODB i tym którzy nieśli feretrony, chorągwie i baldachim. Dziękuję za stroje krakowskie i dziewczynce sypiącej kwiatami na procesji. Dziękuję za piękną dekorację kwiatową pani Zofii z córką Katarzyną. Za Wasz czynny udział w liturgii minionych dni, dzieciom z SP 138 za wykonanie i rozniesienie życzeń. Dziękujemy za dokumentowanie fotograficzne wydarzeń p. Marcinowi.

 

Pamiętamy o solenizantach i jubilatach w tych świątecznych dniach i wypraszamy dla nich łaski od zmartwychwstałego Pana.

 

Msza pogrzebowa za śp. Magdalenę Podgajną zostanie odprawiona w środę (4.04) o godz. 12.00. Pół godziny wcześniej wspólny różaniec. Dobry Jezu a nasz Panie …

 

Chrystus zmartwychwstał!  Prawdziwie zmartwychwstał!

 

< Powrót

 

0