Title Image

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.

 

Z racji niedzieli Miłosierdzia Bożego po każdej mszy św. we wspólnej modlitwie koronką będziemy wypraszać miłosierdzie dla nas i całego świata.

 

Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną. Wspieramy dzieła Caritas. Dziękujemy za zebrane ofiary podczas święcenia pokarmów, które są przeznaczone potrzebującym parafianom. Zachęcamy także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu.

 

Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Na mszach św. o godz. 7.00 i 18.00 będzie można złożyć przyrzeczenie trwającej 9 miesięcy modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje modlitwy i więcej informacji znajdziemy na stoliku pod chórem.

 

W poniedziałek, po mszy wieczornej spotkanie biblijne z ks. prof. Romanem Bogaczem.

 

We wtorek, 10 kwietnia, w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej polecimy Bogu tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, oraz będziemy modlić się w intencjach naszej Ojczyzny na wspólnym różańcu po mszy wieczornej, po którym odbędzie się  spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

 

W środę msza św. z nowenną do MBNP o godz. 18.00, oraz modlitwa w intencji naszej Ojczyzny z racji 11 dnia miesiąca z udziałem dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 138.

 

W środę po nowennie spotkanie w kościele wszystkich rejonowych lub przedstawicieli poszczególnych rejonów. Natomiast  Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają w środę na spotkanie o godz. 19.15 w salce za chórem. Tematem spotkania będzie „Nasza wyjątkowość wobec Boga”

 

W czwartek modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II a w piątek zapraszamy do wspólnej koronki do Miłosierdzia Bożego.

 

Chór „Schola Cantorum Mydlnicensis” dzisiejszą Niedzielą Miłosierdzia rozpoczyna czas przygotowania do jubileuszu 30-lecia swojej działalności, który będzie obchodzony w 2020 rok. Otoczmy ich swoją modlitwą.

 

Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną, oraz trzecią niedzielę miesiąca z okolicznościową składką inwestycyjną. Dziękujemy II rej. ul. Kurozwęckiego za ofiarę na kwiaty

 

Dziękujemy Różom Różańcowym za złożone ofiary: II Róża św. Cecylii 420 zł; IV Róża św. s. Faustyny 500zł; V Róża św. Marii Magdaleny 550 zł; VII Róża bł. Bernadety 500 zł; VIII Róża bł. Jana Beyzyma 550 zł; I Róża męska św. Maksymiliana 720 zł;

 

 

Niech Pan Jezus okazuje łaskę miłosierdzia solenizantom i jubilatom tego tygodnia

 

< Powrót

 

0