Title Image

Z uczniami SP 138 w intencji Oczyzny

Ojczyzna nasza przeżywa Jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości. W naszej parafii kolejny już raz,  11 miesiąca modliliśmy się w intencji Ojczyzny. W kolejnym miesiącu Nowenny Jubileuszowej polecaliśmy Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz patrona  św. Stanisława Kaźmierczyka sprawy Polski.

 

Tym razem pomagali nam w modlitwie uczniowie i harcerze Szkoły Podstawowej nr 138, którzy przyszli ze swoim nauczycielem oraz sztandarem szkoły.

 

Za miesiąc w Nowennie Jubileuszowej będzie uczestniczyć Kapela z Bronowic a wcześniej przez dwa kolejne miesiące nowenny uczestniczył Chór „Schola Cantorum Mydlnicensis”.

 

Przypomnijmy w tym miejscu założenia Nowenny Jubileuszowej:

„Nowenna będzie najpierw dziękczynieniem za to, że Bóg dał naszemu narodowi licznych świętych i błogosławionych, którzy przyczyniali się do zachowania wiary w rodzinach i nieustannej odnowy ładu moralnego w życiu Polaków. Będziemy przywoływać wielkie postaci naszej historii umacniając się ich odwagą w dawaniu świadectwa Bogu i gorliwością w służbie ludziom. Odzyskanie niepodległości w 1918 roku było owocem wielorakich działań. Ważne były inicjatywy polityczne i militarne, ale nie mniej istotne znaczenie miała formacja duchowa, prowadzona przez Kościół w parafiach, sanktuariach i licznych wspólnotach apostolskich, które w tym czasie powstały”…(Metropolita krakowski abp. Marek Jędraszewski)

 

Dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 138 w Krakowie, nauczycielom oraz uczniom i harcerzom za zaangażowanie i obecność.

 

 

0