Title Image

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

Dziękujemy Różom Różańcowym za złożone ofiary: II Róża św. Cecylii 420 zł; IV Róża św. s. Faustyny 500zł; V Róża św. Marii Magdaleny 550 zł; VII Róża bł. Bernadety 500 zł; VIII Róża bł. Jana Beyzyma 550 zł; I Róża męska św. Maksymiliana 720 zł;

 

Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcamy przede wszystkim do osobistej lektury słowa Bożego.

 

Dzisiaj po wieczornej  mszy świętej spotkanie wspólnoty Bliżej Boga. Temat spotkania : Jak właściwie przeżywać liturgię według nauczania Soboru Watykańskiego II?

 

We wtorek po mszy wieczornej wspólny różaniec w środę zapraszamy na mszę z kazaniem katechizmowym i nowennę do MBNP o godz. 18.00 w  czwartek modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II a w piątek zapraszamy do wspólnej koronki do Miłosierdzia Bożego.

 

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 2 gimnazjum w czwartek o godz. 19.00 w salce za chórem.

 

Dziękujemy IX Róży św. Łucji za złożoną ofiary w wysokości 320 zł. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na inwestycje w naszym kościele. Prowadzone są rozmowy w temacie tynkowania dzwonnicy oraz w upamiętnienia okolicznościową tablicą jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny.

 

Dziękujemy za prowadzone prace wiosenne w parku kościelnym: Pani Monice, panom kościelnym: Tadeuszowi i Jerzemu, p. Zbigniewowi i p. Andrzejowi. Dziękujemy  pani Elżbiecie z mężem za troskę o kwiaty przy krzyżu i figurze Matki Bożej na kolumnie.

 

Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza na kolejne dialogi, które odbędą się w najbliższy czwartek, 19 kwietnia, o godz. 20.15 w kolegiacie świętej Anny w Krakowie. Temat dialogów: Powołanie jak je rozeznać? Pytania do Arcybiskupa zadajemy przez formularz na stronie dialogi.pl

 

Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne a na mszy św. o godz. 9.00 w intencji ks. Wojciecha z okazji imienin.

 

Ogłaszamy zapisy na pielgrzymkę parafialną organizowaną przez Akcje Katolicką  w dniu 12.05.(sobota) do: Opactwa Mniszek Benedyktynek w Staniątkach,  Sanktuarium Św. Stanisław w Szczepanowie i  Sanktuarium Bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie. Cena pielgrzymki  za przejazd i obiad 60 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 

 

Niech Zmartwychwstały oświeca swoim słowem każdy dzień życia

solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

 

 

< Powrót

 

0