Title Image

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów. Kto nie stara się być blisko Zbawiciela, naraża się na bycie niegodnym udziału w królestwie Bożym.

 

W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej. Dzisiaj rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.

 

W poniedziałek po mszy wieczornej pierwsze nabożeństwo majowe ku czci NMP z procesją. Od wtorku majowe nabożeństwa przez cały miesiąc o godz. 17.30. Po mszy wspólny różaniec.

 

Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych i eksponowania barw narodowych.

 

W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Porządek mszy niedzielny. W tym dniu z racji I czwartku będziemy modlić się także o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

 

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Do chorych kapłani udadzą się w piątek i sobotę od godz. 8.30.

 

Arcybiskup Metropolita Krakowski udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych wszystkim wiernym przebywającym w granicach Archidiecezji Krakowskiej w piątek dnia 4 maja. Wszystkich korzystających z tej dyspensy zachęca się do podjęcia innych form aktów pokutnych.

 

W pierwszą sobotę miesiąca na porannej mszy modlitwy się w intencji małżeństw pragnących mieć potomstwo oraz o szczęśliwe rozwiązanie dla matek w stanie błogosławionym i Boże bł. dla rodzin a wieczorem w duchu fatimskim chcemy uczcić Niepokalane Serca Maryi podczas Mszy Świętej  o godz. 18.00 oraz rozważać tajemnice różańca podczas procesji w parku kościelnym. Zapraszamy.

 

Za tydzień zmianka różańcowa po mszy o godz. 9.00 oraz możliwość skorzystania z parafialnej biblioteki.

 

W przyszłą niedzielę panie poszczególnych rejonów będą zbierać, przed kościołem ofiary na kwiaty i utrzymanie czystości w naszym kościele. Jednocześnie przypominamy, że w świątyni pod chórem jest umieszczona okolicznościowa skarbonka z przeznaczeniem na dekorację kościoła.

 

 

Dziękujemy p.Wieśkowi Blańdzie za przygotowanie i adaptację pomieszczenia gospodarczego przy wyjściu na chór.

 

 

Trwają zapisy w zakrystii na pielgrzymkę w dniu 12.05.(sobota) do: Opactwa Mniszek Benedyktynek w Staniątkach,  Sanktuarium Św. Stanisława bp i męczennika w Szczepanowie i  Sanktuarium Bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie.

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 2 V (środa) – św. Atanazy (295-373), biskup Aleksandrii w Egipcie, prześladowany za zwalczanie herezji, wierny obrońca wiary, ogłoszony Doktorem Kościoła.
  • 4 V ( piątek) – św. Florian (ok. 250-304), rzymski żołnierz i męczennik pochodzący z terenów dzisiejszej Austrii, patron strażaków i hutników.

 

 

Życzymy, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego.

 

 

< Powrót

 

0