Title Image

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych.

 

Z racji I niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu a po wieczornej mszy św. zapraszamy na uwielbienie Jezusa Eucharystycznego. Zmianka różańcowa po mszy o godz. 9.00 i możliwość skorzystania z parafialnej biblioteki.

 

Bóg zapłać za złożone ofiary do puszek  na kwiaty i utrzymanie czystości w naszym kościele.

 

Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

 

W poniedziałek po mszy św. wieczornej spotkanie biblijne z ks. prof. Romanem Bogaczem.

 

We wtorek przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa, patrona chrześcijańskiego ładu moralnego, męczennika i patron Polski. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę. Również w tym dniu świecenia diakonatu w katedrze na Wawelu o godz. 9.00. Po wieczornej mszy św. wspólny różaniec.

 

W środę nowenna do MBNP o godz. 18.00 w czwartek modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II a w piątek zapraszamy na koronkę do Miłosierdzia Bożego połączoną z majówką.

 

Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają na spotkanie w środę 09.05.  o godz. 19.15 w salce za chórem. Temat spotkania: „Słuchanie Boga”

 

W czwartek o godz. 19.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 2 gimnazjum.

 

W piątek 11.05 kolejny miesiąc modlitwy jubileuszowej na 100-lecie niepodległości. Zapraszamy do modlitwy o godz. 18.00 z udziałem Kapeli z Bronowic.

 

W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na mszy św. o godz. 10.30 będziemy przeżywać rocznicę I komunii świętej. Prosimy rodziców o przygotowanie kościoła i swoich oraz dziecięcych serc na to wydarzenie. Spowiedź w tygodniu pół godziny przed mszą św.

 

Za tydzień (13.05) procesja św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę o godz. 9.00

 

Codziennie w maju o godz. 17.30 gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską.

 

Dziękujemy Pani Monice Lissowskiej za pomoc przy pracach w parku kościelnym.

 

W związku zaistniałymi okolicznościami  parafia nasza zmuszona jest do poszukiwania nowego kościelnego. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. proboszczem.

 

W sobotę o godz. 8.00 wyjazd na pielgrzymkę do: Opactwa Mniszek Benedyktynek w Staniątkach,  Sanktuarium Św. Stanisława bp i męczennika w Szczepanowie i  Sanktuarium Bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy.

 

Solenizantów i jubilatów niech Pan Jezus obdarza łaską swojej miłości

 

 

< Powrót

 

0